"Pola Nadziei" w gminie Sulęczyno - zebrano 8.700 złotych na rzecz Hospicjum w Kartuzach

wtorek, 9 kwietnia 2019 r., 11:21
fot. nadesłane

W niedzielę odbyła się kolejna edycja akcji charytatywnej "Pola Nadziei". Na terenie niemal całego powiatu tego dnia można było spotkać wolontariuszy z żonkilami, kwestujących na rzecz Hospicjum w Kartuzach. Do akcji jak co roku włączyła się również młodzież z gminy Sulęczyno. W zbiórce do puszek zebrano ponad 8.700 złotych.

Dwudziestu sześciu uczniów z gminy Sulęczyno, wzięło udział w zbiórce na rzecz budowy stacjonarnego Hospicjum w Kartuzach: piętnaście ze Szkoły Podstawowej w Sulęczynie, pięciu z Zespołu Szkół w Mściszewicach oraz sześciu Zespołu Kształcenia i Wychowania w Klukowej Hucie. Darczyńcy, jak co roku, byli wyjątkowo hojni. Udało się uzbierać ponad 8700 zł!

Ci, którzy nie mogli wesprzeć budowy hospicjum podczas akcji Pola Nadziei mogą to uczynić na kilka innych sposobów. Na platformie www.siepomaga.pl/hkcc uruchomiono zbiórkę na rzecz hospicjum.

Pomóc można także przekazując 1 proc. podatku z tegorocznego rozliczenia PIT. Wystarczy w odpowiednią rubrykę wpisać nr KRS 0000229780, a w polu nazwa Kartuskie Centrum Caritas.

Oprac. SG
nadesłane

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.