Wkrótce premiera nowej płyty zespołu IVY

wtorek, 9 kwietnia 2019 r., 17:56
fot. nadesłane

Muzyka to dla nich pasja i emocje, a inspiracją - życie. Zespół IVY właśnie wydał nowy album pt. "Niespełnienia". Jego premierę zaplanowano na 26 kwietnia.

IVY to grupa siedmiorga pasjonatów z Kaszub, którzy tworzą na terenie powiatu kartuskiego. W swojej muzyce stawiają przede wszystkim na emocje, wychodzą poza gatunki i nie wpisują się w trendy. Inspiruje ich życie, uczucia, zasłyszane dźwięki.

Zespół zadebiutował w 2018r. ep-ką pt. "Chwile". Album charakteryzowały brzmienia spod znaku akustycznego i elektrycznego rocka z domieszką popu i progresji. Utwory IVY zagościły na antenie wielu rozgłośni min. Trójki, Radia PiK, Radia Gdańsk, Radia Olsztyn.

Drugi mini-album IVY został zarejestrowany w PiecBerg Studio, a jego wydawcą jest Music&More Records. Płyta zawiera pięć utworów, utrzymanych w klimacie pierwszego krążka "Chwile" . Tym razem jednak na płycie pojawiły się nowe brzmienia, muzycy chwycili bowiem po nowe instrumentarium: mandolinę, ukulele, skrzypce, a obok żywej perkusji skorzystano z loopów.

- To płyta emocjonalna i pełna kontrastów. Muzycznie oparta na nowych dla zespołu nas instrumentach, tekstowo bardzo osobista, płyta którą napisało życie - informuje Artur Wolski, jeden z członków zespołu.

Oprócz własnych utworów płyta zawiera cover "The Sound of Silence".

- To kawałek zaczęliśmy grać w ubiegłym roku. Jego pojawienie się już zawsze pozostanie zagadką i czymś niewytłumaczalnym. Co się potem wydarzyło, wszyscy wiemy, dlatego długo zastanawialiśmy się, czy umieszczać go na płycie. Ostatecznie dzięki namowom i opiniom wielu osób zdecydowaliśmy nie pomijać na płycie naszej interpretacji tego utworu sprzed 50 lat - wyjaśnia Artur Wolski.

Okładkę zaprojektował Marcin Markowski, wywodzący się z Kartuz artysta, obecnie wykładowca Akademii Artystycznej w Poznaniu. Gościnnie na płycie zagrała na skrzypcach Anna Manicka z Opery Bałtyckiej.

Premierę płyty zaplanowano na 26 kwietnia. Będzie dostępna m.in. w Empiku i na Spotify.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.