Jest podejrzany ws. alarmów bombowych w gm. Żukowo. To 28-letni strażak-ochotnik

środa, 10 kwietnia 2019 r., 10:36
fot. archiwum

Śledczym udało się ustalić domniemanego sprawcę dwukrotnych alarmów bombowych w gminie Żukowo. To 28-letni strażak-ochotnik. Został on przesłuchany i złożył wyjaśnienia. Póki co prokuratura nie podaje motywów, jakim kierował się podejrzany.

Przypomnijmy, że alarmy bombowe w kilku instytucjach na terenie gminy Żukowo ogłaszano aż dwukrtonie. 15 lutego zgłoszenia o podłożeniu ładunków dotyczyły Urzędu Gminy w Żukowie, Szkoły Podstawowej w Niestępowie oraz Galerii Sulmin.W urzędzie wiceburmistrz podjął decyzję o ewakuacji wszystkich pracowników. Ewakuowano też osoby przebywające w szkole w Niestępowie.

Z kolei 29 marca informacje o podłożeniu ładunków dotyczyły szkół w Niestępowie, Glinczu, Leźnie i Żukowie, a także nieczynnego urzędu pocztowego w Przyjaźni, ośrodka jeździeckiego w Niestępowie oraz urzędu gminy w Żukowie. Łącznie ewakuowano 1100 osób oraz 25 koni.

Śledczym udało się ustalić domniemanego sprawcę fałszywych alarmów bombowych. We wtorek został on przesłuchany i złożył wyjaśnienia.

- Podejrzany to 28-letni strażak-ochotnik z gminy Żukowo. Postępowanie dotyczy wywoływania alarmów bombowych tj. zdarzeń zagrażających życiu i zdrowiu wielu osób znacznych rozmiarów, ale ze świadomością tego, że zagrożenie nie istnieje. Czyn ten zagrożony jest to ośmiu lat pozbawienia wolności. Czynności są w toku. Po południu prokurator ponownie będzie przesłuchiwał podejrzanego - informuje Marek Kopczyński, Prokurator Rejonowy w Kartuzach.

28-latek złożył wyjaśnienia. Póki co jednak śledczy nie ujawniają motywów, jakim kierował się wysyłając do instytucji informacje o podłożeniu ładunków wybuchowych.

Do sprawy będziemy wracać.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.