Uczniowie wesprą nauczycieli - w czwartek demonstracja

środa, 10 kwietnia 2019 r., 11:42
fot. internet/Facebook/Klasztorna

Młodzież z kartuskich szkół chce okazać solidarność ze strajkującymi nauczycielami. Uczniowie zapraszają w czwartek o godz. 15 do Parku im. prof. Elasa w Kartuzach na wspólną demonstrację.

- Walczymy o znacznie więcej - o prawdziwą, demokratyczną, przyjazną dla wszystkich szkołę, z której wynosi się nie tylko wiedzę lecz i życiową mądrość, a nie groteskę oświaty, w której dokonuje się nieprzemyślanych "deform" - podkreślają organizatorzy protestu.

Młodzież zaprasza w czwartek o godz. 15 w Parku im. prof. Elasa w Kartuzach, by w geście solidarności wesprzeć strajkujących nauczycieli. Uczniowie zachęcają, by zabrać z sobą transparenty, flagi i bannery.

- W szkole jest miejsce na doświadczenia i eksperymenty, ale sama szkoła i jej społeczność to nie króliki doświadczalne. Szkoła bez przemocy, szkoła, w której jest możliwość dyskusji i konsensusu. Szkoła, która uczy kompromisu, ale nie za wszelką cenę. Szkoła, która uczy wartości i pozwala na weryfikację światopoglądową. Szkoła, która uczy szacunku. Szkoła, która jest dobrem wspólnym. - To nasz cel. Dołączcie do nas! - zachęcają organizatorzy.

Szczegółowe informacje można znaleźć tutaj.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.