W Kartuzach upamiętniono ofiary katastrofy smoleńskiej

środa, 10 kwietnia 2019 r., 21:18
fot. MD-Z

W środę wieczorem członkowie powiatowego koła partii Prawo i Sprawiedliwość uczcili w Kartuzach dziewiątą rocznicę katastrofy smoleńskiej.

W środę, 10 kwietnia przypadała dziewiąta rocznica katastrofy samolotu rządowego pod Smoleńskiem. Zginęło w niej 96 osób, wśród nich: prezydent RP Lech Kaczyński z małżonką, ostatni prezydent RP na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski, wicemarszałkowie Sejmu i Senatu, grupa parlamentarzystów, dowódcy wszystkich rodzajów Sił Zbrojnych RP, pracownicy Kancelarii Prezydenta, szefowie instytucji państwowych, duchowni, przedstawiciele ministerstw, organizacji kombatanckich i społecznych oraz osoby towarzyszące, stanowiący delegację polską na uroczystości związane z obchodami 70. rocznicy zbrodni katyńskiej, a także załoga samolotu.

W związku z rocznicą z inicjatywy komitet terenowego Prawa i Sprawiedliwości w Kartuzach w kolegiacie WNMP odprawiono mszę św. w intencji ofiar. Następnie uczestnicy rocznicowych obchodów udali się pod pomnik Matki Boskiej Królowej Korony Polskiej, gdzie odczytano listę ofiar, odmówiono modlitwę i zapalono znicze.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.