Olimpia Osowa zwycięzcą turnieju Somonino Cup 2011. Amator 2012 Kiełpino zamyka podium

czwartek, 11 kwietnia 2019 r., 07:56
fot. nadesłane

W niedzielę 31 marca na hali sportowej w Somoninie odbył się turniej piłki nożnej halowej zorganizowany dla drużyn juniorskich rocznika 2011 i młodszych. Był to dwudziesty szósty turniej z cyklu Somonino Cup. Pewne zwycięstwo odniósł zespół Olimpii Osowa na drugim miejscu znalazła się drużyna Victoria Gdańsk, na najniższym stopniu podium stanęli zawodnicy Amatora 2012 Kiełpino.

Zawody odbyły się przy współpracy Szkoły Podstawowej w Somoninie, GPRU w Sławkach oraz Klubu Sportowego "Amator" Kiełpino. Udział w nim wzięło siedem drużyn z województwa pomorskiego. Turniej był podzielony na dwie fazy: grupową, gdzie rywalizowano systemem każdy z każdym oraz pucharową.

Fazę grupową z kompletem 21 punktów i bez straconej bramki zdecydowanie wygrała Olimpia Osowa wyprzedzając Victorię Gdańsk i Amator Kiełpino (oba po 13 pkt) oraz Amator 2012 Kiełpino (7 pkt). Te cztery drużyny awansowały do półfinałów, natomiast Santana Wielki Klincz (7 pkt) oraz Ceramik Łubiana i Hevelion Gdańsk (po 1 pkt) zagrali o miejsca 5-7, z czego piąta w tej fazie Santana miała zagwarantowaną grę o miejsce piąte.

Faza pucharowa rozpoczęła się od meczu o miejsca 5-7, w którym Hevelion Gdańsk pokonał Ceramik Łubiana 1:0 i zapewnił sobie możliwość gry o miejsce piąte, natomiast zespół z Łubiany zajął siódme miejsce w turnieju.

Następnie odbyły się mecze półfinałowe. W pierwszym spotkaniu zwycięzca fazy grupowej Olimpia Osowa rozbiła Amator 2012 Kiełpino 5:0. W drugim meczu półfinału Victoria Gdańsk pokonała Amatora Kiełpino 2:0.

Ostatnią fazą turnieju były mecze o poszczególne miejsca. Piąte miejsce zajęła Santana Wielki Klincz pokonując po ciekawym widowisku Hevelion Gdańsk 3:2. W meczu o najniższy stopień podium w "bratobójczym" pojedynku drużyn Amatora Kiełpino młodsi zawodnicy z ekipy 2012 pokonali osłabiony kadrowo pierwszy zespół 2:0 po dwóch bramkach króla strzelców turnieju Gracjana Kreft. W finale spotkały się najlepsze tego dnia zespoły i po stojącym na dobrym poziomie meczu Olimpia Osowa nie tracąc przez cały turniej bramki pokonała Victorię Gdańsk 1:0.

Składy medalistów:

1. Olimpia Osowa - Iwo Lejk (4), Jan Brzeziński (4), Nikodem Glonek (3), Mikołaj Forc (7), Jan Domalewski, Maksymilian Raćkowski (10)
2. Victoria Gdańsk - Marcin Pyć, Max Szmagliński (10), Borys Ponczek, Nikodem Wyłupek (3), Konstanty Mews (1), Kordian Kordek (4)
3. Amator 2012 Kiełpino - Filip Magulski, Michał Czaja, Michał Kąkol, Ignacy Jakusz, Gracjan Kreft (11), Krzysztof Wójtowicz

Klasyfikacja końcowa:

1. Olimpia Osowa
2. Victoria Gdańsk
3. Amator 2012 Kiełpino
4. Amator Kiełpino
5. Santana Wielki Klincz
6. Hevelion Gdańsk
7. Ceramik Łubiana

Wyróżnienia indywidualne:

- król strzelców: Gracjan Kreft (Amator 2012 Kiełpino)
- najlepszy bramkarz : Jan Domalewski (Olimpia Osowa)
- najwszechstronniejszy zawodnik: Max Szmagliński (Victoria Gdańsk

nadesłane/ Mariusz Lamk

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.