Był pijany, nie zatrzymał się do kontroli. Policjanci ruszyli w pościg

czwartek, 11 kwietnia 2019 r., 13:22

W środę późnym wieczorem policjanci zatrzymali 36-letniego mieszkańca powiatu kartuskiego, który wsiadł za kierownicę mają 1,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna nie zatrzymał się do policyjnej kontroli i próbował uciec przed mundurowymi.

Do zdarzenia doszło w środę, tuż przed północą, w Małkowie.

- 36-letni mieszkaniec powiatu kartuskiego kierując audi A8, nie zatrzymał się do policyjnej kontroli, pomimo nadawanych z oznakowanego radiowozu sygnałów świetlnych i dźwiękowych. Podjął próbę ucieczki. Został jednak szybko zatrzymany. Okazało się, że był nietrzeźwy - poinformował aspirant Piotr Gdaniec, p.o. oficera prasowego Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach.

Okazało się, że zatrzymany mężczyzna w wydychanym powietrzu miał około 1,5 promila alkoholu. 36-latek odpowie też za niezatrzymanie się do policyjnej kontroli i kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.