W centrum Riviera powstały fantazyjne, olbrzymie pisanki

czwartek, 11 kwietnia 2019 r., 14:34
fot. MD-Z

Ze smokiem, kaszubskimi haftami, znakami drogowymi, Harrym Potterem, jednorożcem, pingwinem czy flamingiem - to przykłady motywów, które wybrali uczniowie pomorskich szkół na ozdobienie gigantycznych jaj w konkursie w Rivierze w Gdyni. Centrum zmieniło się w środowe popołudnie w fabrykę pisanek. Konkursowe prace zostaną nagrodzone w niedzielę, 14 kwietnia. Podziwiać je będzie można natomiast do 26 kwietnia.

Centrum Riviera w Gdyni już po raz szósty zorganizowało konkurs Fabryka Pisanek. Uczniowie 20 szkół podstawowych z województwa pomorskiego w środę zdobili dwumetrowe jaja. Zarówno technika jak i kreatywność młodzieży były godna podziwu. Wśród konkursowych prac pojawiły się m.in. wykluwający się z jaja smok Szczerbatek, jednorożec, Harry Potter, pingwin czy Kłapouchy. Na pisankach zobaczyć można też było motywy z kaszubskiego haftu i legend, kolorowe pomponiki, latarnię morską, astronautę czy znaki drogowe. Inwencja uczniów była ogromna. Kilkuosobowe grupy pod opieką pedagogów przez kilka godziny zdobiły konkursowe pisanki.

Efekt ich dzieła zostanie nagrodzony w niedzielę, 14 kwietnia. Wystawa konkursowych prac czynna będzie do 26 kwietnia.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.