Drużyna SP w Staniszewie najlepsza w Powiatowym Konkursie Mitologicznym

czwartek, 11 kwietnia 2019 r., 16:36
fot. nadesłane

W I Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Hieronima Derdowskiego w Kartuzach, odbył się kolejny Powiatowy Konkurs Mitologiczny. W środę 3 kwietnia, 16 drużyn z powiatu kartuskiego zmierzyło się z testem wiedzy dotyczącym mitologii greckiej i rzymskiej.

Swój udział w konkursie zgłosiło aż 16 drużyn ze szkół: ZSZiO w Kartuzach, II LO w Kartuzach, ZST w Kartuzach, ZSZiO w Żukowie, ZS w Sierakowicach, Szkoły Podstawowej w Gowidlinie, SP w Stężycy, SP nr 2 w Sierakowicach, SP w Tuchlinie, ZS w Staniszewie, Szkoła Podstawowa nr 2 w Kartuzach, Katolicka Szkoła Podstawowa w Kartuzach, SP nr 2 w Żukowie, SP i Gimnazjum w Leźnie oraz SP w Sulęczynie.

Część pisemna składała się z testu zawierającego pytania, na które odpowiedzi udzielały trzyosobowe drużyny z wszystkich szkół. Pytania dotyczyły ,,Mitologii" Jana Parandowskiego. Po eliminacjach wyłoniono pięć najlepszych drużyn do eliminacji ustnych.

W wyniku sumy punktów uzyskanych w etapie pisemnym oraz ustnym pierwsze miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Staniszewie w składzie: Filip Głodowski, Sebastian Jankowski i Kacper Kobiela. Opiekunem była M. Reglińska. Drugie miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Żukowie, a III miejsce zajęli przedstawiciele I LO w Kartuzach.

nadesłane/I LO w Kartuzach

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.