Sukces karateków Gokkenu na turnieju Harasuto CUP w Łodzi

piątek, 12 kwietnia 2019 r., 08:33
Drużyna kumite dziewcząt u14 z trenerem. Drużyna kumite dziewcząt u14 z trenerem. fot. nadesłane

Zawodnicy KS Gokken walczyli na XV Harasuto CUP w Łodzi. W turnieju wzięło udział ponad 960 zawodników. Karatecy Gokkenu pokazali wysoki sportowy poziom zdobywając dwanaście medali w tym trzy złote.

W dniach 6-7 kwietnia odbyła się 15. edycja turnieju Harasuto CUP w Łodzi, w którym udział wzięło ponad 960 zawodników z 108 klubów z 13 państw. Dla zawodników z Polski, był to kolejny turniej kwalifikacyjny do kadry narodowej PUK.

Zawodnicy KS Gokken jak zwykle pokazali wysoki poziom sportowy oraz zdobyli dużo cennych medali i punktów. Z dorobkiem trzech złotych, trzech srebrnych i sześciu brązowych medali, zajęli ósme miejsce w klasyfikacyj generalnej klubów.

Złoto zdobyli Amelia Dettlaff kumite U14 +50 kg, Patryk Kobus kumite juniorów młodszych -63 kg oraz drużyna U14 w składzie - Julia Bladowska, Izabela Piotrkowska oraz Zuzanna Potracka.

Srebrny medal zdobyła Dominika Szatkowska w kategorii kumite juniorek 47 kg, Aleksandra Górska kumite U14 -50 kg oraz drużyna U14 - Aleksandra Górską, Martą Mejer, Amelią Dettlaff oraz Oliwia Kwidzińska.

Brązowy medal zdobyli Oliwia Kwidzińska kumite U14 -50 kg, Adam Piotrkowski kumite juniorów -68 kg, Amelia Jędrzejewska kumite 10-11 + 40 kg, Marta Mejer kumite 10-11 +50 kg, Zuzanna Potracka kumite U14 -50 kg, Filip Pudlak kumite juniorów -61 kg,