Jak wybrać najlepsze listwy przypodłogowe?

piątek, 12 kwietnia 2019 r., 10:52
fot. nadesłane

Cały projekt domu to detale i kunszt. Drobne szczegóły mogą stworzyć lub załamać schemat dekoracyjny wnętrza. Listwa przypodłogowa często jest traktowana jako pozornie nieistotny przedział między ścianą a podłogą. Kluczem jest znalezienie wysokiej jakości listew przypodłogowych. Jeśli chcesz zamontować listwy, ale ze stylem i funkcjonalnością, warto odpowiedzieć sobie na poniższe pytania. Nie ma jednego "złotego środka" dla wszystkich wnętrz. Nie ma innej drogi niż poświęcenie czasu na staranną analizę - tego, co najlepiej sprawdzi się w Twoim domu.

W poniższym artykule omówimy kilka wskazówek i pomysłów dotyczących listew przypodłogowych. Jest to tekst wprowadzający do zakupu.

Jaki chcesz osiągnąć styl w pomieszczeniu?

Listwy zamieniły się w coś znacznie więcej, nie służą jedynie jako funkcjonalne zastosowanie - mogą one stanowić również podstawę charakteru wnętrza. Nadszedł czas, by w odpowiedzi na to pytanie spojrzeć na ogólny projekt domu. Dzięki temu będziesz mógł zawęzić poszukiwania do listew, które będą proste, eleganckie lub będą nadawały określony styl wnętrza. Pomoże Ci to określić, jaki rodzaj listew wybrać i w jakich kolorach. Zastanów się nie tylko nad stylem, ale również wiekiem nieruchomości.

Listwy przypodłogowe są dostępne w różnych modelach, musisz wybrać taki, który będzie najlepiej pasował do Twojego wnętrza.

Jakich rozmiarów listew potrzebujesz?

Aby uzyskać dobry efekt, ważne jest, by listwy nie były zbyt duże lub małe. Zalecamy stosowanie wysokich listew w starszych domach, ponieważ pomagają one zachować styl domów z dawniejszych okresów, które w dzisiejszych czasach są wyjątkowe i ponadczasowe. W domach gruzińskich czy też wiktoriańskich listwy były wysokie, co dowodziło o bogactwie właścicieli i nadawały wnętrzu bardziej ekstrawaganckiego wyglądu.

Jeśli natomiast Twój dom jest nowoczesny i "na czasie" to szukaj niższych listew. Na rynku dostępnych jest wiele pięknych listew, które różnią się między sobą detalami, idealnie pasującymi do nowoczesnych przestrzeni.

Co więcej - listwy powinny być proporcjonalne dla całego pomieszczenia, należy unikać dużych listew w małych pomieszczeniach, ponieważ będą one zbyt mocno dominowały.

Jakie chcesz mieć wykończenie listwy?

Wykończenie listwy odgrywa kluczową rolę w wystroju wnętrza. Musisz zdecydować czy chcesz je pomalować, czy też nie.

Pamiętaj - jeśli zdecydujesz się na malowanie listew, musisz wykonywać to ostrożnie. Jeśli nie masz doświadczenia w takich pracach, najlepiej jest zatrudnić do tego fachowca, który się w tym specjalizuje. O tym, jak samodzielnie i poprawnie malować listwy przypodłogowe pisaliśmy w tym artykule (link do artykułu -  Jak czyścić i malować listwy przypodłogowe?

Niezależnie od tego czy zdecydujesz się na malowanie listew lub nie, musisz podjąć decyzję, dotyczącą  barwy. Możesz wybrać neutralne kolory lub bardziej żywe. Ładny kontrast może świetnie ożywić wnętrze. Możesz zdecydować się na jasne ściany z ciemnymi listwami lub też odwrotnie.

Pastele to ładny kolor na prostych listwach. Ciemne listwy wyglądają bardzo efektownie w długich i wąskich korytarzach. Z kolei jednolity kolor na ścianach i listwach przypodłogowych może stworzyć wrażenie powiększonej przestrzeni. Listwy przypodłogowe nie tylko tworzą przestrzeń, ale mogą być wbudowane w systemy oświetleniowe LED. 

Kto mieszka w domu?

Jeśli masz małe dzieci lub zwierzęta domowe, powinieneś rozważyć to, że listwy mogą ulec szybkiemu zniszczeniu. W takim przypadku warto postawić na praktyczność listew. Należy rozważyć zastosowanie wysokiej listwy przypodłogowej. Dzięki temu zapewnisz lepszy poziom ochrony ścian, jest to istotne zwłaszcza wtedy, gdy masz tapety lub odważne kolory, ponieważ na nich wszelki brud będzie najczęściej bardziej widoczny.

Trwałość listew przypodłogowych

Zapewne chciałbyś, aby listwy przypodłogowe wytrwały tak długo, jak podłoga. Niestety wiele współczesnych listew jest bardzo cienkich, przez co oferują niewielką ochronę, która nie wytrzyma zbyt dużego nacisku.

Zapewniamy, że listwy przypodłogowe z naszej oferty są dobrej jakości, dzięki czemu pomagamy udekorować Twój dom na wiele lat. Przejrzyj naszą inspirującą ofertę, jeśli szukasz najlepszych listew. Warto wziąć pod uwagę wszystkie powyższe czynniki przed zakupem listew. Pamiętaj, że jesteśmy tutaj, aby podać Ci pomocną dłoń i dostarczać produkty, takie, jakie lubisz!

KOMENTARZE
Możliwość komentowania została wyłączona.