Nowy komendant w OSP Żukowo

piątek, 12 kwietnia 2019 r., 12:01
fot. nadesłane

Bartłomiej Rzepka został oficjalnie komendantem Gminnym Ochotniczej Straży Pożarnej w Żukowie. Obowiązki komendanta przejmuje od kwietnia tego roku. Do jego zadań należeć będzie między innymi współpraca z Komendantem Powiatowym Państwowej Straży Pożarnej, a także składanie raportów burmistrzowi gminy Żukowo ze stanu ochrony przeciwpożarowej w gminie.

Odpowiedzialny będzie również za opiniowanie nabycia nowego sprzętu dla żukowskich jednostek OSP oraz serwisowania istniejącego sprzętu, a także koordynowanie szkoleń.

- Rola strażaków w bezpieczeństwie naszych mieszkańców jest nie do przecenienia, dlatego właściwe osoby w kadrach OSP to podstawa - podkreśla Wojciech Kankowski, Burmistrz Gminy Żukowo. - Już teraz zapraszam nowego komendanta do współpracy.

- Decyzję o zmianie komendanta żukowskiej OSP podjęliśmy pod koniec marca. Na zebraniu Zarządu Gminnego ZOSP RP, które odbyło się 29 marca br., przyjęto uchwałę o rezygnacji z pełnienia funkcji komendanta OSP przez druha Marcina Szulca. Jednocześnie na tę funkcję powołano Bartłomieja Rzepkę - powiedział nam Zygfryd Pituła, prezes Zarządu Oddziału Miejsko - Gminnego Związku OSP.

nadesłane/UG Żukowo
oprac. L.T.

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.