Kolejny sukces Matyldy Cybuli

piątek, 12 kwietnia 2019 r., 14:19
fot. nadesłane

Nie tak dawno informowaliśmy o brązie Matyldy Cybuli wywalczonym na Halowym Pucharze Polski w ujeżdżaniu, a nastolatka z Dzierżążna ma już na swoim koncie kolejny sukces. Tym razem Matylda zdobyła złoty medal i tytuł Mistrza Pomorza w kategorii junior.

W miniony weekend w Barłominie k. Wejherowa odbyły się Halowe Mistrzostwa Pomorza w Ujeżdżeniu. Zawody odbyły się w czterech kategoriach: młodzik, junior młodszy, junior i senior. Do rywalizacji stanęli zawodnicy z całego województwa pomorskiego. Matylda Cybula startowała na klaczy Bessie i wywalczyła złoty medal, uzyskując tytuł Mistrza Pomorza w kategorii junior.

Przypomnijmy, że pod koniec marca Matylda Cybula zdobyła brązowy medal Halowego Pucharu Polski w kategorii junior młodszy. Wystartowała na siedmioletnim koniu Happy Feet. Sukces jest tym większy, że był to pierwszy start tej dwójki w zawodach, a w tej kategorii do rywalizacji stanęły aż 22 pary.

Matylda ma 14 lat. Mieszka w Dzierżążnie. Jest uczennicą Katolickiej Szkoły Podstawowej im Jana Pawła II w Kartuzach, trenuje w Szkole Jazdy Konnej Łapino Kartuskie prowadzonej przez małżeństwo Anny Skrzeszewskiej- Walter i Łukasza Waltera.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.