Kolorowe pisanki ozdobiły centrum Kartuz

piątek, 12 kwietnia 2019 r., 17:23
fot. MD-Z

Zdobione kaszubskimi motywami i najbardziej charakterystycznymi miejscami z gminy Kartuzy pisanki podziwiać można od piątku w centrum stolicy Kaszub. Pięknie malowane, wielkie jaja to efekt prac uczniów gminnych szkół podstawowych.

W piątek na kartuskim Rynku pojawiły się wielkie, pięknie pisanki z motywami haftu kaszubskiego i nie tylko. Widnieją na nich również najbardziej charakterystyczne miejsca w gminie Kartuzy takie jak: sanktuarium w Sianowie, zamek w Łapalicach czy kolegiata. Pisanki powstały w ubiegłym tygodniu w Szkole Podstawowej nr 5 w Kartuzach. Pod okiem artystek Małgorzaty Walkosz-Lewandowskiej oraz Alicji Serkowskiej tworzyli je uczniowie gminnych szkół.

Koncepcja na wielkanocne ozdobienie Rynku to pomysł uczniów ze Staniszewa, którzy wygrali konkurs zorganizowany przez burmistrza.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.