Tłumy wiernych na drodze krzyżowej ulicami Kartuz

piątek, 12 kwietnia 2019 r., 18:22
fot. MD-Z

Tradycyjnie w przedostatni piątek Wielkiego Postu na ulicach Kartuz odbywają się nabożeństwa drogi krzyżowej. W modlitwach uczestniczyli m.in. wierni z parafii św. Wojciecha.

W piątek, tydzień przed Wielkanocą, na całym świecie, jak i wielu polskich miastach, wierni uczestniczą w nabożeństwach drogi krzyżowej ulicami miejscowości. W ten sposób chcą pokazać, że nie wstydzą się swojej wiary, a jej symbol - krzyż - jest znakiem zbawienia i miłości.

Wielkopostne procesje odbyły się także w Kartuzach. Wierni z dwóch parafii - św. Wojciecha i Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny uczestniczyli w drogach krzyżowych w dwóch częściach miasta. Z naszym obiektywem towarzyszyliśmy parafianom z kościoła św. Wojciecha.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.