Jarmark wielkanocny w Sierakowicach - świąteczna atmosfera zagościła w centrum wsi

niedziela, 14 kwietnia 2019 r., 15:15
fot. MD-Z

Stoiska wypełnione smakołykami, świątecznymi dekoracjami i rękodziełem, warsztaty robienia palm wielkanocnych, zajączek i kurczaczek częstujący smakołykami, a także zagroda z żywymi zwierzątkami - te i wiele innych atrakcji czekały w niedzielne przedpołudnie w Sierakowicach. Odbył się tam Jarmark Wielkanocny.

Zgodnie z coroczną tradycją w Niedzielę Palmową w Sierakowicach odbył się kiermasz wielkanocny. W tym roku jednak impreza odbyła się w nowej formule. Dotąd wydarzenie odbywało się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Sierakowicach i połączone było z pokazem stołu wielkanocnego. Tym razem wydarzenie odbyło się w samym centrum Sierakowic.

- Uznałyśmy, że wychodząc na zewnątrz dotrzemy do większego grona mieszkańców. Poza tym mamy piękną wiosnę, aura jak najbardziej sprzyja, by spędzić czas na zewnątrz i po długiej zimie pospacerować - podkreśla Judyta Kroskowska, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Sierakowicach.

Na kilkunastu stoiskach na uczestników jarmarku czekały pyszne specjały członkiń Kół Gospodyń Wiejskich, piękne świąteczne ozdoby, dekoracje i stroiki oraz piękne prace lokalnych artystów ludowych.

Ogromnym powodzeniem cieszyła się zagroda, w której czekały zajączki, owieczki, kucyk, koza i osiołek. Chętni mogli nie tylko pogłaskać zwierzątka, ale też je nakarmić. W południe na jarmarku pojawił się Regionalny Zespół Pieśni i Tańca Sierakowcie.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.