Diecezjalne Dni Młodzieży przyciągnęły tłumy młodych do Kościerzyny

niedziela, 14 kwietnia 2019 r., 17:05
fot. AL

Kilka tysięcy młodych ludzi z różnych zakątków diecezji pelplińskiej wzięło udział w niedzielnej celebracji Światowego Dnia Młodzieży w Kościerzynie. Uroczystościom przewodniczył biskup Ryszard Kasyna.

Tradycyjnie w ostatnią niedzielę przed Wielkanocą w Kościerzynie odbywają się Diecezjalne Obchody Światowego Dnia Młodzieży. Nie inaczej było i w tym roku. Organizatorzy szacują, że do miasta tego dnia przyjechało kilka tysięcy młodych ludzi z terenu całej diecezji pelplińskiej.

- W obchodach Dni Młodzieży uczestniczę od kilku lat. To piękne spotkanie i wspaniały sposób na rozpoczęcie obchodów Wielkiego Tygodnia. atmosfera tego wydarzenia jest naprawdę wyjątkowa, to wielka radość, ze tylu młodych ludzi przyjeżdża tutaj. Można nawiązać wiele nowych znajomości i poznać bardzo fajnych ludzi - mówi jedna z uczestniczek Dnia Młodzieży w Kościerzynie.

Uroczystości rozpoczęły się po godzinie 13. przy sanktuarium Matki Bożej Bolesnej. Stamtąd tysiące młodych wiernych przeszło w procesji z palmami na plac św. Jana Pawła II, by wziąć udział w uroczystej mszy św., której przewodniczył biskup diecezjalny Ryszard Kasyna.

- Cieszymy się obecnością ks. biskupa pośród nas, kościoła młodych tej diecezji. Jest to piękny dowód na to, że nie jest księdzu biskupowi obojętny los młodzieży. Dla nas takie znaki są niezmiernie istotne. Dzisiejszy świat oferuje nam mnóstwo różnorodnych atrakcji. Ksiądz biskup natomiast dzieli się z nami realną obecnością, tu w Kościerzynie, za co jesteśmy ogromnie wdzięczni - witała biskupa diecezjalnego młodzież.

- Jak co roku jesteśmy w Kościerzynie. Już po raz 34. z woli Jana Pawła II świętujemy Dni Młodzieży. Nasze dzisiejsze spotkanie jest kontynuacją Światowych Dni Młodzieży w Panamie. Kontynuując to spotkanie chcemy poczuć świeży powiew młodości, ale też tego, który nas miłuje, który nieustannie zaprasza nas do bycia wspólnotą. We wspólnocie mamy bowiem szansę być blisko drugiego człowieka - podkreślał z kolei biskup diecezjalny Ryszard Kasyna.

- Kiedy zamkniemy się w świecie internetu i swoich własnych czterech ścianach, wtedy jest trudniej kochać. Owszem, serce bije, uczucia pulsują, ale dopiero kiedy na swojej drodze spotykamy drugiego człowieka, mamy szansę skonfrontować to, co jest w głębi serca. Niech to dzisiejsze spotkanie będzie spotkaniem miłości, która nas jednoczy, pozwala nam stawać się dobrym człowiekiem. Jezus Chrystus szczególnie w najbliższych dniach poprzez ten Wielki Tydzień, pokazuje nam jak wielka jest miłość Boga i jak wielka może być nasza miłości, kiedy w naszym życiu wpatrzeni w Jezusa Chrystusa dzielimy naszym sercem, młodością, tym wszystkim, co jest dobre w naszym życiu - podsumował.

Diecezjalne obchody Światowego Dnia Młodzieży zwieńczył koncert ewangelizacyjny zespołu Siewcy Lednicy.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.