Tłumy wiernych na poruszającym Misterium Męki Pańskiej w Żukowie

poniedziałek, 15 kwietnia 2019 r., 00:07
fot. MD-Z

W niedzielny wieczór do Żukowa przybyły tłumy wiernych, by uczestniczyć w wyjątkowym wydarzeniu. Już po raz szósty mogli przeżywać tam poruszające Misterium Męki Pańskiej, przygotowane przez mieszkańców miasta i parafian z kościoła Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.

Żukowska parafia pw. WNMP zgodnie z kilkuletnią już tradycją zaprosiła wiernych w

Niedzielę Palmową na szczególny spektakl. Parafianie oraz mieszkańcy Żukowa po raz szósty przygotowali piękne i niezwykle poruszające Misterium Męki Pańskiej. Wydarzenie to corocznie przyciąga na Plac Mariacki tłumy wiernych.

Zebrani przy żukowskiej świątyni widzowie przeżywać i obserwować mogli ostatnie chwile życia i mękę Chrystusa. Widowisko rozpoczęto od sceny Ostatniej Wieczerzy. Gdy Jezus dzielił się chlebem z apostołami wolontariusze rozdzielili mini-bochenki wśród widzów. W trwającej kilkadziesiąt minut sztuce zgromadzeni towarzyszyli Jezusowi przy modlitwie w Ogrójcu, podczas zdrady Judasza, skazania przez Piłata, w drodze krzyżowej. Wspólnie przeżywali wspomnienie męki i śmierci Chrystusa. Autorzy misterium corocznie wzbogacają widowisko o nowe elementy. W tym roku pojawiły się dwie nowe sceny - sąd u Kajfasza oraz samobójstwo Judasza. Scenariusz do inscenizacji stworzył i wyreżyserował ją Janusz Stoppa

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.