Gevorg Sahakyan wicemistrzem Europy 2019 w zapasach

poniedziałek, 15 kwietnia 2019 r., 08:31
fot. nadesłane

W niedzielę w Bukareszcie odbyły się Mistrzostwa Europy 2019 w zapasach. Gevorg Sahakyan reprezentant GKS Cartusii Kartuzy zdobył tytuł wicemistrza Europy.

Swoją drogę do medalu rozpoczął od zwycięstwa nad reprezentantem Armenii, ubiegłorocznym brązowym medalistą Mistrzostw Europy w Kaspisjku - Karen’em Aslanyan’em.

W następnej walce położył na łopatki Białorusina Yaraslau Kardash. O wejście do półfinału stoczył trudny zwycięski bój z Konstantinem Stas. W półfinale naprzeciwko reprezentanta z Kartuz stanął Serb Mate Nemes, który także jak poprzednicy musiał uznać wyższość kartuzianina. Decydujący bój o złoto stoczył z Turkiem Atakanem Yuksel.

- To trochę dziwna walka, odnosiło się wrażenie, że zawodnik z Turcji ma przewagę fizyczną, a jednocześnie Gevorg, nie potrafił narzucić swojego tempa w walce, co zakończyło się tym razem jego porażką i zdobyciem v-ce mistrzostwa Europy - relacjonuje klub Cartusii.

Mistrzostwa w Bukareszcie to kolejne zawody najwyższej rangi, w których kartuzianin osiągnął miejsce na podium. Oznacza to pewną stabilizacja w gronie najsilniejszych w Europie i na świecie.

- Powoli zauważalne jest rozpracowywanie przez przeciwników sposobu i taktyki walki Gevorga. Konkurenci wyraźnie poprawili obronę przeciwko głównej broni, mianowicie ,,odwrotnego pasa’’, co wyraźnie przeszkadza odnosić efektowne zwycięstwa. W tych zawodach Gevorg swoją postawą udowodnił, że nie jest zawodnikiem jednego rzutu i potrafi w sposób wszechstronny zaskoczyć swoich konkurentów. Serdeczne gratulacje! - komentuje Cartusia

Droga od brązu na Mistrzostwach Świata w Budapeszcie, poprzez v-ce Mistrzostwo Europy w Bukareszcie prowadzi we właściwym kierunku, którego uwieńczeniem powinna być nominacja olimpijska. Na pierwszy krok w tej kwestii poczekamy do tegorocznych Mistrzostw Świata.

nadesłane/GKS Cartusia

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.