Żukowo. Uroczyste otwarcie filii Wydziału Komunikacji Starostwa Powiatowego

poniedziałek, 15 kwietnia 2019 r., 11:53
fot. Longina Templin

W poniedziałkowy ranek oficjalnie otwarto oddział zamiejscowy Wydziału Komunikacji w Żukowie. Symboliczne przecięcie wstęgi przez starostę Bogdana Łapę i burmistrza Wojciecha Kankowskiego było zwieńczeniem starań samorządu powiatowego i żukowskiego gminy, aby utworzyć nową jednostkę starostwa. Filia wydziału komunikacji mieści się w budynku przy ul. Prusa 49, gdzie znajduje się Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej.

- To bardzo ważny dzień dla powiatu kartuskiego z tego powodu, że zamysł o utworzeniu filii udało się zrealizować. Jesteśmy przekonani, że to ułatwi życie i funkcjonowanie oddziału komunikacji, a przed wszystkim przybliży klienta do urzędu, bo zgodnie z maksymą mieszkańcy powinni mieć krótką drogę do urzędu. Chciałbym jeszcze dodać, że w ośrodku zamiejscowym w Żukowie może zarejestrować swój samochód każdy mieszkaniec powiatu - powiedział starosta Bogdan Łapa.

- Chciałbym pogratulować nie tylko samorządowcom, ale też mieszkańcom miasta i gminy Żukowo. Cieszę się z utworzenia zamiejscowego wydziału, dlatego że jest to spełnienie oczekiwań. Warto podkreślić, że to nie tylko zależy wyłącznie od przepisów, ale zależy też od mądrości władców. Celem samorządu jest ułatwiać mieszkańcom życie, a nie utrudniać. I za to chce staroście i burmistrzowi serdecznie podziękować - dodał Mieczysław Woźniak, przewodniczący Rady Powiatu Kartuskiego.

Największą bolączką w tej chwili jest skromny parking mieszczący się przy budynku. Zarówno starosta Bogdan Łapa, jak i burmistrz Wojciech Kankowski zapewniali, że zrobią wszystko, aby jak najszybciej ten problem rozwiązać. Koszty najmu lokalu ponosi żukowska gmina.

Żukowianka Danuta Berent była pierwszą osobą, która przyszła skorzystać z usług żukowskiej filii Wydziału Komunikacji Starostwa Powiatowego. Jest zadowolona z faktu, że nie musi załatwiać swojej sprawy w Kartuzach. Martwi ją jednak zbyt mały parking dla zmotoryzowanych petentów. Skoro była dzisiaj deklaracja przedstawicieli władz samorządowych, że to się zmieni, ma nadzieję, że dotrzymają słowa. Na odchodnym otrzymała od starosty upominek.

Przez niespełna pół godziny od momentu otwarcia urzędnicy obsłużyli pięciu klientów. Aby ułatwić i usprawnić obsługę, w oddziale klient może płacić kartą lub przynieść gotowy przelew z opłaty za dokonaną rejestrację, bądź dokonać opłaty w najbliższej placówce banku, która mieści się 350 metrów od oddziału.

- Powstanie filii jest na pewno ulgą dla klientów, a dla nas oznacza to więcej obowiązków, ponieważ musimy liczyć się z problemem w trakcie urlopów lub choroby urzędników. Jeżeli tak się zdarzy , to musimy sprowadzić osoby z Kartuz. Będziemy się starali tego problemu uniknąć, ale jak to będzie, nie jesteśmy w stanie przewidzieć - powiedział nam Jerzy Pobłocki, dyrektor Wydziału Komunikacji Starostwa Powiatowego w Kartuzach.

W tej chwili w żukowskiej w filii pracują trzy osoby i jedna wspomagająca. Pieczę nad filią pełni Magdalena Ślaska, główny specjalista ds. komunikacji, a kierownikiem referatu rejestracji pojazdów jest Daniel Kaliś.

Godziny pracy oddziału w Żukowie:

Poniedziałek: 7.30 - 15.00
Wtorek: 7.30 - 15.30
Środa: 7.30 - 15.00
Czwartek: 7.30 - 15.00
Piątek: 7.30 - 14.30

L.T.

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.