Żukowo. Setki osób na sportowo uczciło Pułk i Mariana Hirsza

poniedziałek, 15 kwietnia 2019 r., 17:06
fot. nadesłane

Na stadionie w Żukowie w sobotę 13 kwietnia, z inicjatywy żukowskiej młodzieży, odbył się III Marszobieg Wiedzy o 66. Kaszubskim Pułku Piechoty - memoriał Kmdr Ppor. Mariana Hirsza. Podczas imprezy rozegrano także Biegowe Grand Prix Kaszub oraz III etap Cyklu Kaszuby Biegają na 5 km 2019. Łącznie w Żukowie biegało 277 osób.

O godz. 10.30, po uroczystym odśpiewaniu hymnu Polski wystartował III Marszobieg Wiedzy o 66. Kaszubskim Pułku Piechoty, w którym wzięło udział 159 osób z całego województwa. Uczestnicy mieli za zadanie przebiec lub przejść 1,6-kilometrową trasę rozwiązując zadania związane z kaszubskim pułkiem, na podstawie punktów informacyjnych usytuowanych na trasie.

- Bardzo fajnie się maszerowało, dużo dowiedziałam się o żołnierzach, którzy walczyli o nasze ziemie. Na pewno przyjadę za rok - powiedziała uczestniczka Basia.

Każdy kto wziął udział w Marszobiegu został uroczyście udekorowany medalem, dyplomem oraz upominkiem. Odbyła się także krótka lekcja j. kaszubskiego poprowadzona przez Bogumiłę Cirocką oraz losowanie cennych nagród. Każdy mógł uwiecznić swój udział robiąc zdjęcia w bezpłatnej fotobudce.

Podczas wydarzenia można było korzystać z bezpłatnej kawiarenki z pysznymi ciastami przygotowanymi przez uczniów. Na zakończenie cenną mowę wygłosił młody organizator, Poseł na Sejm Dzieci i Młodzieży Dawid Miotk.

Oprócz Marszobiegu odbyły się także biegi na milę i 10 km w ramach Biegowego Grand Prix Kaszub oraz "Żukowska ‘5" w ramach Cyklu KB na 5 km 2019. Zawodnicy mierzyli się z ciężką trasą żukowskiego Parku Jeziorko.

Na milę zwyciężyli: Kamil Lubiński z Gdyni oraz Paulina Lubecka z Będomina. Na 5 km najszybsi okazali się Rafał Stasiukiewicz z Gdyni oraz Dominika Przybylska ze Stobna. Zaś na 10 km, pokonując 6 ciężkich podbiegów: Miłosz Kuczkowski z Wielkiego Klincza oraz Elżbieta Tuwalska z Gdańska.

Wyniki biegu na Milę dostępne tutaj.
Wyniki biegu na 5 km dostępne tutaj.
Wyniki biegu na 10 km dostępne tutaj.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: Jan Kleinszmidt - Przewodniczący Sejmiku Województwa Pomorskiego, Bogdan Łapa - Starosta Kartuski oraz Wojciech Kankowski - Burmistrz Gminy Żukowo. Organizatorami byli Kaszubskie Stowarzyszenie Kultury Fizycznej oraz Młodzieżowi Działacze Sportowi z Żukowa na czele z Dawidem Miotkiem.

nadesłane/Kaszuby Biegają

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.