Rodzice zdecydowali - obwody szkolne w Dzierżążnie i Kiełpinie bez zmian

wtorek, 16 kwietnia 2019 r., 14:04

Gmina Kartuzy opublikowała wyniki ankiety dotyczącej zmiany obwodów szkół dla mieszkańców Mezowa i Dzierżążna-Pikarni. Większość rodziców opowiedziała się za tym, by ich dzieci nadal uczęszczały do Zespołu Kształcenia i Wychowania w Dzierżążnie. Tym samym dotychczasowe granice obwodów zostaną utrzymane.

Przypomnijmy, że gmina Kartuzy rozważała możliwość wprowadzenia zmian w obwodach szkół podstawowych w Dzierżążnie i Kiełpinie. Planowano, by większość dzieci mieszkających w Mezowie uczyła się w przyszłości w szkole w Kiełpinie. Prośbę o zmianę wystosowało grono kilkanaściorga rodziców. W związku z planami w marcu przedstawiciele kartuskiego samorządu zaprosili mieszkańców Mezowa i Dzierżążna-Pikarni na konsultacje w tej sprawie. Większość obecnych na spotkaniu nie zgadza się na proponowane zmiany i stanowczo się im sprzeciwia. Informację o spotkaniu wysłano wówczas do 100 rodzin. Na spotkaniu zjawiło się z kolei około 70 osób. W związku z tym zadecydowano, że do mieszkańców rozesłana zostanie ankieta.

Wkrótce po spotkaniu wysłano 114 ankiet. Do magistratu w terminie wpłynęło 65 odpowiedzi zwrotnych.

Na pytanie: "Szkoła, w której chcą Państwo aby dziecko rozpoczęło naukę w klasie I szkoły podstawowej (dot. dzieci urodzonych w latach 2012-2018)", 42 odpowiedzi dotyczyły Zespołu Kształcenia i Wychowania w Dzierżążnie, 10 szkoły w Kiełpinie.

Na kolejne pytanie; "Szkoła, w której chcą Państwo aby dziecko nadal kontynuowało naukę (dot. dzieci urodzonych w latach 2005- 2013)", 47 odpowiedzi dotyczyło Dzierżążna, 8 Kiełpina.

- Zgodnie z wynikami ankiety informujemy o utrzymaniu dotychczasowych granic obwodów dla obu placówek. Jednocześnie potwierdzamy dla zainteresowanych, możliwość wyboru Szkoły Podstawowej w Kiełpinie - poinformował urząd.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.