Rekolekcje szkolne w Borkowie

wtorek, 16 kwietnia 2019 r., 17:33
fot. nadesłane

Wielki Post w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II to czas wytężonej pracy, ale i czas corocznych rekolekcji szkolnych. Tradycyjnie w tygodniu przed Niedzielą Palmową borkowscy uczniowie udali się do pobliskiego kościoła Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Żukowie.

Pełne dynamiki i ekspresji nauki wygłosił ks. Wiesław Mielewczyk z parafii św. Ignacego Loyoli w Gdańsku - Starych Szkotach. Towarzyszył mu tajemniczy kufer zawierający wyjątkowe skarby. Była tam mapa wskazująca drogę do Pana Boga; okulary wiary, którymi można zobaczyć, jakim się jest; lustro ukazujące prawdziwe oblicze siebie i inne cenne przedmioty, tak ważne na naszej życiowej drodze.

"Pan Bóg chce, by nasze życie było przygodą" - podkreślił ks. rekolekcjonista. Bóg chce, byśmy zobaczyli, jaki ten świat jest piękny i ciekawy.

Ostatniego dnia uczniowie uczestniczyli we mszy św. rekolekcyjnej, którą odprawił prefekt borkowskiej szkoły ks. Marek Krampa. Na koniec Józef Belgrau, dyrektor szkoły w Borkowie, wraz z uczniami podziękował księdzu Wiesławowi za bogactwo duchowe, jakie ten młody kapłan wniósł w ciągu tych trzech dni do społeczności szkolnych.

W rekolekcjach uczestniczyli także uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Żukowie, Szkoły Parafialnej i Szkoły Podstawowej z Glincza.

nadesłane/SP Borkowo

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.