Sukces kartuskich pływaków w finale Pomorskiej Ligi Pływackiej Młodzików

środa, 17 kwietnia 2019 r., 09:57

W niedzielę 14 kwietnia w lęborskiej pływalni odbyły się zawody finału Pomorskiej Ligi Pływackiej Młodzików, w których startowali zawodnicy rocznika 2007. Doskonałą formę zaprezentowali podopieczni trenera Arka Zalewskiego, którzy wywalczyli trzy złote, jeden srebrny i dwa brązowe medale. Na najwyższym stopniu podium stanęła sztafeta dziewcząt 4x50 m.

Konkurencja 100 m stylem grzbietowym zdominowana została przez zawodniczki Cartusii. W tej konkurencji Paulina Burdon wywalczyła złoto, zaś Michalina Grzech srebrny medal.

Złotym medalem i świetną życiówką na 200 m klasycznym pochwalić może się Amelia Skorowska, której znakomity wynik zalicza ją do czołówki najlepszych zawodniczek w kraju.

W konkurencji 200 m stylem zmiennym złoto zdobyła Michalina Grzech, a brąz Paulina Burdon. W konkurencji 100 m grzbietowym Oskar Sikora wypływał dla Cartusii brąz.

Zwycięskim okazał się start sztafety 4x50 m stylem zmiennym. Michalina Grzech, Amelia Skorowska, Paulina Burdon i Maja Gajewska mocno poprawiając życiówkę stanęły na najwyższym stopniu podium pływania drużynowego.

Michalina Grzech zajmuje trzecie miejsce w klasyfikacji punktowej Pomorskiej Ligi Młodzików. Tuż za nią jest Paulina Burdon. Na siódmej pozycji uplasowała się Amelia Skorowska, a Maja Gajewska na dziesiątym miejscu.