Zwycięstwo Gedani 1922 Gdańsk na turnieju Somonino Cup 2012. GKS Przodkowo zamyka podium

środa, 17 kwietnia 2019 r., 10:37
fot. nadesłane

W sobotę 6 kwietnia na hali sportowej w Kiełpinie odbył się turniej piłki nożnej halowej zorganizowany dla drużyn juniorskich rocznika 2012 i młodszych. Był to dwudziesty siódmy turniej z cyklu Somonino Cup. Zwycięstwo odniósł zespół Gedanii 1922 Gdańsk na drugim miejscu znalazła się drużyna AS Piłeczka Pruszcz Gdański, na najniższym stopniu podium stanęli zawodnicy GKS Przodkowo.

Zawody odbyły się przy współpracy Szkoły Podstawowej w Somoninie, GPRU w Sławkach oraz Klubu Sportowego "Amator" Kiełpino. Udział w nim wzięło siedem drużyn z województwa pomorskiego. Turniej był podzielony na dwie fazy: grupową, gdzie rywalizowano systemem każdy z każdym oraz pucharową.

Fazę grupową z liczbą 16 punktów i bez straconego gola zdecydowanie wygrał GKS Przodkowo wyprzedzając Amator Kiełpino i Gedanię 1922 Gdańsk (obie po 11 pkt) oraz AS Piłeczkę Pruszcz Gdański (8 pkt). Te cztery drużyny awansowały do półfinałów, natomiast GKS II Przodkowo (5 pkt) oraz GTS Przywidz (3 pkt) i Amator II Kiełpino (2 pkt) zagrali o miejsca 5-7, z czego piąty w tej fazie GKS II Przodkowo miał zagwarantowaną grę o miejsce piąte.

Faza pucharowa rozpoczęła się od meczu o miejsca 5-7, w którym Amator II Kiełpino pokonał GTS Przywidz 1:0 i zapewnił sobie możliwość gry o miejsce piąte, natomiast zespół z Przywidza zajął siódme miejsce w turnieju.

Następnie odbyły się mecze półfinałowe. W pierwszym spotkaniu zwycięzca fazy grupowej GKS Przodkowo niespodziewanie przegrał z AS Piłeczka Pruszcz Gdański 0:1. W drugim meczu półfinału Gedania 1922 Gdańsk pokonała Amatora Kiełpino 3:0.

Ostatnią fazą turnieju były mecze o poszczególne miejsca. O piąte miejsce zagrały drugie drużyny GKS Przodkowo i Amatora Kiełpino. W meczu rezerw lepsi okazali się młodzi zawodnicy z Przodkowa wygrywając 2:1. W meczu o najniższy stopień podium zagrały pierwsze drużyny tych samych zespołów i ponownie lepsi okazali się przodkowianie, którzy po remisie 1:1 pokonali w rzutach karnych Amator 3:2. W finale nie padły żadne bramki, więc zwycięzcę całego turnieju wyłoniły rzuty karne, w których Gedania 1922 Gdańsk okazała się lepsza od AS Piłeczki Pruszcz Gdański w stosunku 2:0.

Składy medalistów:

1. Gedania 1922 Gdańsk - Dorian Janowicz (3), Tomasz Mitera (3), Mikołaj Adamczyk (1), Fabian Bielecki (4), Adrian Strzelewicz (2), Sebastian Panc (2)

2. AS Piłeczka Pruszcz Gdański - Franciszek Waniuga, Franciszek Ciszewski, Ksawery Lenartowicz, Antoni Pyż (1), Bartek Waliwoda, Tymon Kruszewski (3), Adam Licznerski, Kacper Gardzielewski, Nikodem Kellas (1)

3. GKS Przodkowo - Filip Stenzel (4), Stanisław Bliźniewski (2), Filip Domaszk (1), Michał Barzowski (11), Kacper Krefta, Kordian Kononowicz (5)

Klasyfikacja końcowa:

1. Gedania 1922 Gdańsk
2. AS Piłeczka Pruszcz Gdański
3. GKS Przodkowo
4. Amator Kiełpino
5. GKS II Przodkowo
6. Amator II Kiełpino
7. GTS Przywidz

Wyróżnienia indywidualne:

- król strzelców: Michał Barzowski (GKS Przodkowo)
- najlepszy bramkarz : Kacper Gardzielewski (AS Piłeczka Pruszcz Gdański)
- najwszechstronniejszy zawodnik: Wiktor Plichta (Amator Kiełpino)

nadesłane/ Mariusz Lamk

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.