Fantazyjne jajka z Fabryki Pisanek w Rivierze nagrodzone

środa, 17 kwietnia 2019 r., 15:40

W niedzielne popołudnie w centrum handlowym Riviera w Gdyni rozstrzygnięto szóstą edycję konkursu z Fabryki Pisanek. Główną nagrodę za projekt pt. "Harry Potter" zdobyli uczniowie ze SP nr 21 w Gdyni.

Przypomnijmy, że w środę 10 kwietnia dwadzieścia drużyn ze szkół z różnych zakątków Pomorza tworzyło fantazyjne pisanki w ramach szóstej edycji konkursu organizowanego przez CH Riviera. Uczniowie przez kilka godzin zdobili dwumetrowe jaja. Zarówno technika jak i kreatywność młodzieży były godna podziwu. Wśród konkursowych prac pojawiły się m.in. wykluwający się z jaja smok Szczerbatek, jednorożec, Harry Potter, pingwin czy Kłapouchy. Na pisankach zobaczyć można też było motywy z kaszubskiego haftu i legend, kolorowe pomponiki, latarnię morską, astronautę czy znaki drogowe. Inwencja uczniów była ogromna.

Konkursowe prace oceniło jury. W niedzielne popołudnie uroczyście ogłoszono wyniki.

Pirewsze miejsce i nagrodę w wysokości 10.000 zł zdobyła Szkoła Podstawowa nr 21 w Gdyni za projekt "Harry Potter". Drugą nagrodę w wysokości 4.000 zł otrzymała Szkoła Podstawowa nr 31 w Gdynia za projekt "Rybka". Trzecią nagrodę w wysokości 3.000 zł zdobyła Szkoła Podstawowa im. kmdr. Xawerego Czernieckiego w Pogórzu za Kłapouchego. Nagrodę Jury w kategorii kreatywność otrzymała Szkoła Podstawowa Jezuitów im św. Stanisława Kostka w Gdyni za projekt pt. "Astronauta". W kategorii "praca zespołowa" jury wyróżniło Szkołę Podstawową nr 1 im. Józefa Wybickiego za kaktus. W kategorii "Ulubieniec internautów" nagrodzono SP im. Mariusza Zaruskiego w Pucku za lakierowane spękanie.

Konkursowe prace można podziwiać do 26 kwietnia.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.