Sukces uczennic Technikum Ekonomicznego w konkursie wiedzy o finansach i rachunkowości

czwartek, 18 kwietnia 2019 r., 11:08
fot. nadesłane

Na Wydziale Nauk Ekonomicznych Politechniki Koszalińskiej w Koszalinie odbył się X Ogólnopolski Konkurs Wiedzy z Finansów i Rachunkowości. Uczennice Technikum Ekonomicznego w Kartuzach w klasyfikacji zespołowej zajęły trzecie miejsce, a Alicja Leyk w konkurencji indywidualnie zajęła drugie miejsce.

W konkursie uczestniczyły trzyosobowe zespoły z piętnastu szkół ekonomicznych z całej Polski. Zespół z klasy IV Technikum Ekonomicznego w Kartuzach w składzie Oliwia Żołądz, Alicja Leyk i Ewelina Damaszk, zajął trzecie miejsce, a indywidualnie Alicja Leyk zajęła drugie miejsce. Uczennice do konkursu przygotowywała Małgorzata Klasa.

Trzy etapowy konkurs miał na celu wyłonić utalentowanych uczniów, posiadających wysoką wiedzę w zakresie finansów i rachunkowości.

- W okresie 10 lat, ZSZiO w Kartuzach zajął pierwsze miejsce jako szkoła, która najczęściej zdobywała tytuły laureatów i w ten sposób została wyróżniona jako najlepsza, spośród wszystkich szkół biorących udział, w dotychczasowej edycji tego konkursu - zaznacza szkoła.

Tegoroczne laureatki, rozpoczęły w Technikum Ekonomicznym w Kartuzach drogę kariery zawodowej w kierunku rachunkowości, chcą studiować ten kierunek oraz pracować jako księgowe, bądź w przyszłości jako doradcy podatkowi.

- Dziś księgowi i doradcy podatkowi to kwalifikacje, które są poszukiwane w gospodarce i ze względu na zawiłość i stale zmieniające się przepisy prawne, wymagają zaangażowania absolwentów szkół ekonomicznych, którzy już od szkoły średniej uczą się tego pięknego i odpowiedzialnego zawodu - wyjaśnia dyrektor ZSZiO Grażyny Maczulis.

Alicja Leyk już odebrała indeks na Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu i tam właśnie będzie zdobywać wyższe wykształcenie na kierunku Finanse I Rachunkowość. Zapytana, czy wybrałaby ponownie Technikum Ekonomiczne w ZSZiO w Kartuzach odpowiedziała, że w tej szkole odkryła swoje zainteresowania, przeżyła przygodę edukacyjną i spełniały się jej marzenia, a dodatkowo uniknie stresu związanego z z rekrutacją na studia.

nadesłane/ZSZiO

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.