Policjanci sprawdzili 1192 kierowców. Trojgu zatrzymali prawo jazdy

czwartek, 18 kwietnia 2019 r., 15:19

Kartuscy policjanci w środę prowadzili akcję "Trzeźwy poranek". W jej ramach przebadali na obecność alkoholu prawie 1200 kierujących. Trojgu zatrzymano prawo jazdy, za jazdę pod wpływem odpowie też rowerzysta, który miał w organizmie 1,3 promila.

W środę od wczesnych godzin porannych na drogach całego powiatu kartuskiego można było zauważyć wzmożone kontrole, które przeprowadzili funkcjonariusze Policji. Zwiększona liczba patroli miała na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a zwłaszcza zmniejszenie liczby zdarzeń drogowych i wyeliminowaniu z ruchu tych, którzy kierują samochodem pod wpływem alkohol.

Działania "Trzeźwy poranek" zostały przeprowadzone na terenie całego województwa pomorskiego.

- W powiecie kartuskim policjanci sprawdzili stan trzeźwości łącznie u 1192 osób. Zatrzymali rowerzystę, który miał w organizmie około 1,3 promila alkoholu oraz trzech kierowców w stanie po użyciu alkoholu, wynoszącym mniej niż 0,5 promila. Trojgu kierującym zatrzymano prawo jazdy - informuje starszy aspirant Artur Socha, p.o. oficera prasowego Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach.

Funkcjonariusze przypominają, że za kierowanie pojazdami w stanie nietrzeźwości grożą surowe sankcje karne - kara pozbawienia wolności do lat dwóch, minimum trzyletni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz minimum 5.000 zł świadczenia pieniężnego. Ponadto warto pamiętać, że nietrzeźwi kierowcy stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale też dla innych uczestników ruchu.

Policjanci apelują do kierowców, którzy są niepewni co do swojego stanu trzeźwości, aby przed siadaniem za kierownicę odwiedzić komisariat i poddać się badaniu alkomatem. Jest to darmowe, a z pewnością uchroni nas przed późniejszymi ewentualnymi sankcjami karnymi.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.