2.000 dębów posadzono w Leśnictwie Kolańska Huta

piątek, 19 kwietnia 2019 r., 09:37
fot. nadesłane

W Leśnictwie Kolańska Huta w ramach 19. edycji "Lasy pełne energii", pracownicy elektrociepłowni PGE Energia Ciepła w Gdańsku i Gdyni, wspierani przez rodziny i młodzież szkolną z Zespołu Szkół Energetycznych w Gdańsku, we współpracy z Nadleśnictwem Kartuzy i Leśnictwem Kolańska Huta, posadzili w tym roku kolejne 2000 drzew.

6 kwietnia, dzięki współpracy z leśnikami z Nadleśnictwa Kartuzy, akcja "Lasy pełne energii" już po raz drugi odbyła się na Kaszubach. Coroczną akcją sadzenia młodych drzew, Grupa PGE obchodzi Światowy Dzień Ziemi, który przypada na 22 kwietnia.

Pracownicy elektrociepłowni PGE Energia Ciepła w Gdańsku i Gdyni wraz z młodzieżą szkolną Zespołu Szkół Energetycznych w Gdańsku, przybyli do Leśnictwa Kolańska Huta w gminie Somonino, gdzie, wspólnie, w przyjemnej atmosferze i przy pięknej pogodzie, posadzili 2000 dębów.

- Sadzenie nowych lasów jest szczególnie ważne wobec pogarszającej się w ostatnich latach jakości powietrza związanej z tzw. niską emisją, odpowiedzialności za przyszłe pokolenia i stan środowiska naturalnego - zaznaczają organizatorzy.

"Lasy pełne energii" to autorska inicjatywa proekologiczna zapoczątkowana przez PGE Dystrybucja, a obecnie realizowana we wszystkich kluczowych spółkach Grupy PGE. W ubiegłym roku akcja sadzenia lasów przyciągnęła ponad 2 tysiące pracowników, którzy posadzili młode drzewa na terenie aż 14 województw. Dzięki współpracy z Regionalnymi Dyrekcjami Lasów Państwowych i pod opieką leśników, wspólnie z młodzieżą szkolną, harcerzami i lokalnymi społecznościami, przez 18 lat Grupa PGE posadziła blisko pół miliona drzew, głównie sosen, świerków i dębów.

- Dzięki akcji "Lasy pełne energii" PGE realizuje działania z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu (CSR) oraz zrównoważonego rozwoju. Zmniejsza tym samym swój wpływ na środowisko, podnosi świadomość proekologiczną uczestników oraz wspiera postawy ekologiczne i aktywizuje otoczenie spółek Grupy PGE w obszarze troski o środowisko naturalne. Sadzenie lasów wpisuje się również w rozwijaną w Grupie PGE ideę zielonego biura, polegającą na rozważnym korzystaniu z zasobów, m.in. wody i energii, segregowaniu śmieci, a także ograniczaniu liczby wydruków w biurach - podkreśla Grupa PGE.

Dodatkowo akcja wspiera edukację i świadomość ekologiczną oraz kształtuje postawy ekologiczne wszystkich uczestników akcji. Do tej pory w ramach akcji "Lasy pełne energii" Grupa PGE posadziła ok. pół miliona młodych drzew.

nadesłane

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.