Policjanci kontrolowali wędkarzy

piątek, 19 kwietnia 2019 r., 14:31
fot. nadesłane/KPP Kartuzy/st. asp. Artur Socha

Ograniczenie nielegalnego połowu ryb i kłusownictwa wodnego oraz innych naruszeń ustawy o rybactwie śródlądowym - to główne cele działań, które kartuscy mundurowi z Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach prowadzili wspólnie z funkcjonariuszem Państwowej Straży Rybackiej oraz z społecznej straży rybackiej. Akcję przeprowadzono w czwartkowy poranek.

Policja w ramach współpracy ze strażą rybacką corocznie na wiosnę prowadzi działania, które mają na celu głównie ograniczenie nielegalnego połowu ryb. Mundurowi legitymują wędkarzy i sprawdzają dokumenty wymagane do połowu. Wspólne służby pełnione są cyklicznie i nadal będą kontynuowane.

W czwartek patrol policjantów KPP Kartuzy oraz funkcjonariusze z Państwowej Straży Rybackiej z Gdańska i społecznej straży rybackiej z Kartuz kontrolowali rzekę Radunię i jeziora powiatu kartuskiego m.in. Białe oraz Łapalickie.

- Dzielnicowi wraz z strażnikami kontrolowali wędkarzy pod kątem posiadanych uprawnień do prowadzenia amatorskiego połowu ryb, sprawdzali złowione ryby pod kątem legalności oraz wymaganych wymiarów ochronnych. Sprawdzali również, czy osoby przebywające nad wodą nie popełniają innych wykroczeń - informuje KPP w Kartuzach.

Służby apelują, aby pamiętać, że osoby łowiące ryby powinny posiadać przede wszystkim kartę wędkarską oraz zezwolenie od Polskiego Związku Wędkarskiego. Ponadto należy pamiętać o obowiązku przestrzegania przepisów Ustawy w zakresie wymiaru ochronnego ryb i ich okresu ochronnego.

Oprac. MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.