Kiełpino. Święcenie pokarmów w Wielką Sobotę

sobota, 20 kwietnia 2019 r., 16:10
fot. SG

Tradycyjne w Wielką Sobotę idziemy do kościołów, by poświęcić pokarmy na świąteczny stół, które błogosławią kapłani. Z tej okazji kiełpińska świątynia zapełniła się tłumem wiernych.

Wielka Sobota to ostatni dzień Triduum Paschalnego, i najważniejszy dzień w całym roku liturgicznym. Tradycyjnie we wszystkich kościołach są święcone pokarmy, które w niedzielny poranek trafią na wielkanocne stoły. Od rana do kościołów w całej Polsce udają się tłumy wiernych przynosząc w wiklinowych koszyczkach przede wszystkim: chleb, jajko, sól, wędlinę, chrzan i ciasto.

Wieczorem katolicy będą uczestniczyć w uroczystej Liturgii Wigilii Paschalnej, będącej początkiem świętowania Zmartwychwstania Pana Jezusa.

SG

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.