Pościg za kierowcą opla - doprowadził do kolizji, próbował uciekać pieszo

wtorek, 23 kwietnia 2019 r., 10:48

Święta na drogach powiatu kartuskiego upłynęły dość spokojnie. W wielkanocny poniedziałek policjanci ujęli 34-letniego kierowcę opla, który nie zatrzymał się do kontroli i podjął próbę ucieczki. W jej trakcie doprowadził do kolizji.

Podczas świątecznego weekendu na drogach powiatu kartuskiego doszło do dwóch wypadków i kilkunastu kolizji. Jedna osoba została ranna w wypadku, do którego doszło w niedzielne popołudnie w Borkowie. W nocy z niedzieli na poniedziałek z kolei doszło do wypadku w Amalce.

Podczas świąt policjanci prowadzili na drogach wzmożone działania. W poniedziałek około godz. 13 na drodze krajowej nr 20 w Egiertowie próbowali zatrzymać do kontroli kierującego oplem 34-letniego mieszkańca powiatu kartuskiego.

- Na widok policjanta, który wskazał, by zatrzymać się do kontroli, kierowca przyśpieszył i podjął próbę ucieczki. W jej trakcie uderzył w inny samochód a następie zaczął uciekać pieszo przez pola. Po krótkim pościgu został zatrzymany. Okazało się, że był trzeźwy, ale posiadał zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych - informuje st. asp. Artur Socha, p.o. oficera prasowego z Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach.

Za złamanie sądowego zakazu 34-latkowi grozi kara do pięciu lat pozbawienia wolności. Mężczyzna odpowie też za niezatrzymanie się do kontroli.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.