Z Raduni wyłowiono kolejne zwierzęce kości

wtorek, 23 kwietnia 2019 r., 11:01
fot. nadesłane

Służby ponownie interweniowały na rzece Raduni. Tym razem w poniedziałkowy wieczór w Wyczechowie ujawniono kości zwierzęce, wyłowiono je z wody i zabezpieczono przez Powiatowego Lekarza Weterynarii.

W poniedziałek około godziny 19.30 w Wyczechowie w rzece Raduni ujawniono kości zwierzęce. Jak informuje kartuska policja, zostały one wyłowione z akwenu przez strażaków i zabezpieczone przez Powiatowego Lekarza Weterynarii.

Czynności sprawdzające w tej sprawie prowadzą policjanci z Posterunku Policji w Somoninie.

Przypomnijmy, że to już kolejny taki przypadek w ostatnich miesiącach. Po raz pierwszy na truchła zwierzyny w rzece Raduni natrafili na początku stycznia wędkarze. Ci powiadomili Komendanta Powiatowego Społecznej Straży Rybackiej Powiatu Kartuskiego, który po potwierdzeniu informacji, zawiadomił służby. Na miejsce przybyli m.in. strażacy z OSP Somonino i JRG Kartuzy. W korycie rzeki pomiędzy zaporami z gałęzi i zarośli znaleziono głowę sarny ze skórą, trzy truchła zwierząt i masę wnętrzności. Działania strażaków polegały na wydobyciu szczątek z rzeki. Do kolejnych znalezisk doszło również w kolejnych dniach.

Policja prowadzi w tej sprawie postępowanie celem ustalenia pochodzenia zwierzęcych szczątek.


AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.