4 porady dla osób, które chcą jechać na wakacje last minute

czwartek, 25 kwietnia 2019 r., 11:06

Wyjazd na wakacje last minute jest okazją do naładowania akumulatorów i cieszenia się słońcem, nawet gdy ma się nieplanowany urlop. Wczasy na ostatnią chwilę można zarezerwować nawet na dzień przed rozpoczęciem wycieczki, dlatego warto poznać kilka porad, dzięki którym przygotujesz się szybko do nieplanowanego wyjazdu.

 

1. Przygotuj dokumenty
2. Określ, co jest dla Ciebie najważniejsze
3. Spakuj walizki przed zakupem wycieczki
4. Bądź spontaniczny
 
Oferta wycieczek last minute jest dostępna przez cały rok, dlatego bez względu na to, kiedy ma się urlop, można wyjechać na udany wypoczynek. Jeżeli chcesz wyjechać na niedrogie wakacje na ostatnią chwilę, poznaj 4 rady, dzięki którym taka wycieczka przyniesie Ci jeszcze więcej radości.
 
Przygotuj dokumenty
 
Zanim zaczniesz szukać oferty wycieczki last minute na https://dreamtours.pl/last-minute sprawdź ważność posiadanych dokumentów. W Unii Europejskiej potrzebny jest wyłącznie dowód osobisty, natomiast podczas wyjazdów poza granice wspólnoty niezbędny jest paszport. Do większości krajów można wjechać, jeżeli ważność paszportu przekracza o 6 miesięcy datę rozpoczęcia wycieczki. Ważne jest sprawdzenie, czy wycieczka wymaga posiadania wizy, a jeśli tak - jaki jest czas oczekiwania na jej wydanie. Dzięki temu pozna się kierunki, spośród których można wybierać wczasy last minute.
 
Określ, co jest dla Ciebie najważniejsze
 
Gdy chce się jechać na wakacje last minute, powinno się stworzyć listę priorytetów. Jeżeli chcesz nurkować, wybieraj spośród kierunków, gdzie czekają rafy koralowe i ciepłe wody. Jeżeli zamierzasz spędzić cały urlop leniwie w hotelu, wybieraj spośród ofert last minute na wycieczki all inclusive, a jeśli wolisz zwiedzać - zdecyduj się na wycieczkę objazdową.
 
Spakuj walizki przed zakupem wycieczki
 
Wycieczkę last minute w najlepszej cenie zarezerwujesz na kilka dni przed wyjazdem, a niekiedy nawet na dobę przed odlotem. Aby uniknąć problemów z pakowaniem, przygotuj walizkę z ubraniami i rzeczami osobistymi już wcześniej. Po opłaceniu wyjazdu, bez stresu dopakujesz jedynie ostatnie przedmioty.
 
Bądź spontaniczny
 
Last minute to świetna przygoda, pod warunkiem, że stawiasz na spontaniczność. Przygotuj się, że być może zarezerwujesz wczasy w zupełnie innym miejscu, niż się spodziewałeś. Pozwól sobie na wycieczkę w nieznane i przymknij oko na niewielkie niedogodności, a urlop będzie naprawdę udany. Pamiętaj, że pozytywne nastawienie i uśmiech na twarzy sprawiają, że wakacje przynoszą wiele radości, nawet gdy nie wszystko jest dopięte na ostatni guzik.

KOMENTARZE
Możliwość komentowania została wyłączona.