Gmina Kartuzy przyznała kolejne dotacje organizacjom pozarządowym

piątek, 26 kwietnia 2019 r., 07:50
fot. internet/pixabay.com

Ponad 74.000 złotych na 28 projektów przekazała gmina Kartuzy w kolejnym konkursie na realizację zadań publicznych. Wsparcie można było pozyskać na działalność w takich obszarach jak kultura, turystyka czy aktywizacja osób w wieku emerytalnym.

Na zadania z zakresu organizacji imprez kulturalnych, uroczystości rocznicowych i jubileuszowych zaplanowano łącznie 18.000 złotych. Wsparcie otrzymało pięć przedsięwzięć. Towarzystwo Miłośników Kartuz pozyskało 6.000 zł na obchody jubileuszu 30-lecia swojego istnienia. Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Sołectwa Kolonia pozyskało 2.000 zł na sobótkowy festyn rodzinny "Najkrótsza noc w najdłuższej wsi", natomiast Stowarzyszenie "Dla Borowa" zyskało 2.000 zł na projekt "Mikołaj razem z nami". Stowarzyszenie RZPiT Kaszuby zdobyło 5.000 zł na prezentację kaszubskiej kultury poprzez występy artystyczne. Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły w Kiełpinie otrzymało wsparcie w wysokości 3.000 zł na działalność zespołu "School life".

Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły w Kiełpinie pozyskało 800 zł na projekt pt. "Cisi bohaterowie II wojny światowej - ks. Antoni Arasmus i Maksymilian Storm" w ramach wsparcia na zadania z zakresu podtrzymania i upowszechniania tradycji narodowej, pielęgnowania polskości oraz rozwoju świadomości narodowej, obywatelskiej i kulturowej.

Na działalność na rzecz osób w wieku emerytalnym przeznaczono łącznie 10.400 zł. Wsparcie otrzymało pięć przedsięwzięć. Kartuski oddział polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów pozyskał 3.000 zł na projekt integrujący seniorów poprzez przedsięwzięcia turystyczno-krajoznawcze oraz 1.400 zł na udział w Regionalnym Turnieju Sportowo-Rekreacyjnym w Pucku. Z kolei stowarzyszenie "Karta" otrzymało wsparcie w wysokości 2.000 zł na projekt "Działaj z nami seniorami". Polski Związek Niewidomych uzyskał dotację w wysokości 3.000 zł na wyjazd rekreacyjno-krajoznawczy "Szlakiem bieszczadzkiej historii", a Kartuskie Centrum Caritas 1.000 zł na aktywizację osób w wieku emerytalnym w sferze kultury.

9.500 zł przeznaczono łącznie na cztery projekty z zakresu działalności na rzecz mniejszości narodowych i etnicznych oraz języka regionalnego. Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły Podstawowej nr 2 w Kartuzach otrzymało 2.500 zł na przegląd twórczości kaszubskiej dzieci i młodzieży. Stowarzyszenie Rozwoju Ziemi Mirachowskiej zdobyło 3.000 zł na organizację pikniku "Po kaszubsku i na wesoło". Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie pozyskało 2.000 zł na organizację konkursów kaszubskich, a Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły w Kiełpinie 2.000 zł na XI Tydzień Kaszubski oraz taką samą kwotę na projekt "Ryba na kaszubskim stole" w ramach środków na zadania z zakresu turystyki i krajoznawstwa.

Na wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej przeznaczono 33.400 złotych. Wsparcie uzyskało dwanaście projektów. 10.000 zł pozyskał Kartuski Klub Kickboxingu Rebelia na organizację Pucharu Kaszub w Kickboxingu. Gdański okręg Polskiego Związku Wędkarskiego uzyskał 4.500 zł na zawody wędkarskie, natomiast KSS Sokół 4.000 zł na pierwszą rundę XXX edycji kartuskiej halowej ligi piłki nożnej.

Pełną listę projektów, które otrzymały wsparcie można znaleźć tutaj.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.