Weekend pełen wrażeń - sprawdź, gdzie warto się wybrać

piątek, 26 kwietnia 2019 r., 14:59
fot. MD-Z

Kartuski Półmaraton, wojewódzki turniej kół gospodyń wiejskich czy otwarcie sezonu motocyklowego - to tylko niektóre z propozycji na rozpoczynający się weekend. Warto sprawdzić wszystkie i spędzić aktywnie czas.

Sobota

Wielkie sprzątanie lasu

Rada Sołecka Chwaszczyno zaprasza mieszkańców Banina, Barniewic, Borowca, Chwaszczyna, Nowego Świata, Rębiechowa, Tuchomia w sobotę do wspólnego sprzątania lasu. Na miejscu będą wydawane worki i rękawiczki. Chętni spotkają się o godz. 10 w jednym z trzech punktów - w Chwaszczynie na parkingu leśnym przy jeziorku po żwirowni, w Baninie przy wejściu do lasu od ul. Borowieckiej, a w Tuchomiu przy posesji sołtysa Zbigniewa Lidzbarskiego. Na zakończenie zaplanowano ognisko na parkingu leśnym przy jeziorku po żwirowni o godzinie 13.00.

Kartuskie Biegi Uliczne

W sobotę o godz.10 rozpocznie się jedna z najważniejszych imprez, tegorocznego, VII Cyklu Kaszuby Biegają - Największej Imprezy Biegowej Polski Północnej - II Kartuski Półmaraton oraz III Kartuska '10. Imprezie towarzyszyć będą też biegi dla dzieci i młodzieży. Organizatorzy spodziewają się 800 uczestników z całego kraju. W związku z organizowanymi zawodami wystąpią utrudnienia w ruchu na ulicach Chmieleńskiej i Mikołaja Reja oraz drogach dojazdowych, w godzinach 11:00-14:00. Start i meta przy ul. Chmieleńskiej. Osoby, które jeszcze się nie zdecydowały, a chciałyby pobiec, będą mogły się zapisać na bieg w dniu imprezy. Każdy z uczestników biegów głównych otrzyma koszulkę techniczną, pamiątkowy medal, ciepły posiłek. Na miejscu będzie także bezpłatna kawiarenka. Uczestnicy wezmą udział w losowaniu aż 6 telewizorów oraz innych wartościowych nagród.

"Historia jednej torebki" - wernisaż Anny Prill

W sobotę o godz. 18 w Muzeum Kaszubskim w Kartuzach odbędzie się wernisaż wystawy Anny Prill pt. "Historia jednej torebki". Wystawa prezentuje elegancką kopertówkę z haftem wyszytym szychem złotogłowia kaszubskiego. Dokładnie taką samą podarowano księżnej Kate podczas wizyty w Polsce w 2017 roku. Torebka została zaprojektowana i wykonana przez pruszczańską artystkę Annę Prill. Podczas wernisażu obejrzeć można będzie wystawę haftu złotogłowia i wysłuchać rozmowy z artystką. Podczas spotkania zaprezentowany zostanie także samochód Jaguar, jakim podróżowali po Pomorzu książę William i księżna Kate. Spotkanie poprowadzi Bartosz Gondek, znany dziennikarz i historyk. Wystawa czynna w Muzeum Kaszubskim w Kartuzach do 18 maja.

Zukovia Judo Cup

W sobotę na hali sportowo - widowiskowo w Żukowie odbędzie się Turniej Judo o Puchar Burmistrza Gminy Żukowo. Pierwsze walki rozpoczną się o godzinie 10.

Niedziela

Wielkie sprzątanie brzegów Raduni

Zarząd koła PZW 82 "Gryf" zaprasza wszystkich wędkarzy oraz osoby, którym bliska jest przyroda na Wielkie Sprzątanie "Raduni" 2019. Spotkanie tradycyjnie odbędzie się w Żukowie, przy ulicy Kościerskiej (przystań kajakowa pomiędzy rzeką a cmentarzem). Zbiórkę zaplanowano na godz. 9, natomiast na 12.30 poczęstunek oraz wspólne rozmowy.

Żukowski Przełaj

Już po raz 28. w Żukowie odbędzie się Przełaj Żukowski. W niedzielę o godz. 11 w Parku nad Jeziorkiem, będzie można spróbować swoich sił w trzech kategoriach: biegi dzieci, biegi dorosłych i 3. Hardcore Run Żukowo.

Otwarcie sezonu motocyklowego w Mściszewicach

W niedzielę w Mściszewicach motocykliści tradycyjnie rozpoczną kolejny sezon. Pasjonaci jednośladów zapraszają na mszę świętą o godzinie 11.30 w kościele parafialnym w Mściszewicach. Po nabożeństwie odbędzie się przejazd motocyklistów, którego metą będzie pobliski plac, gdzie miłośnicy dwóch kółek będą mogli podziwiać zarówno nieco starsze, jak i najnowsze modele maszyn.

XVI Wojewódzki Turniej KGW w Żukowie

W niedzielę o godz. 12, w hali widowiskowo - sportowej w Żukowie odbędzie się 16. edycja Wojewódzkiego Turnieju Kół Gospodyń Wiejskich. W programie wiele zabawnych i atrakcyjnych konkurencji prezentowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich, występy zespołów i wiele atrakcji. Jak zwykle można liczyć na pyszny poczęstunek przegotowany przez uczestniczki oraz wspaniałą atmosferę.

Mecz kartuzianie vs. Chińczycy

W niedzielę o godzinie 13.30 odbędzie się mecz towarzyski pomiędzy zespołami juniorów rocznika 2002-2003. GKS Cartusia 1923 podejmie zespół z Chin Beijing Sport University. Mecz odbędzie się na boisku treningowym przy stadionie lekkoatletycznym w Kartuzach przy ul. Słonecznej.

Poniedziałek

Festiwal Kultury Białoruskiej w Żukowie

Gospodarzem Festiwalu Kultury Białoruskiej na Pomorzu w tym roku będzie Żukowo. Impreza rozpocznie się o godz. 18 w hali widowiskowo-sportowej. W programie koncerty wybitnych białoruskich solistów, występy tancerzy, akrobatów i gimnastyków z Mińska i Witebska. Wystąpią: soliści: Paweł Kozicz z Białorusi oraz Monika Miedzianowska z Holandii, akrobaci i gimnastycy ze Szkoły Rezerw Olimpijskich z Mińska, Szkoła Tańca Współczesnego Sensacja z Witebska, Uczennice ze Studia Tańca FLIC z Lęborka, Zespół Taran Trio z Mińska i Chórki: Anna Albecka, Ida Brzeżińska, Marta Byczak, Krzysztof Czarnecki, Monika Hinc, Oliwia Nastały, Piotr Kaczmarek, Maciej Opara, Roksana Potrykus, Kuba Rabczenko ze Szkoły Muzycznej YAMAHA.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.