Żukowo. Turniejowe Grand Prix wywalczyły panie z KGW Grabowo

niedziela, 28 kwietnia 2019 r., 20:27
fot. Longina Templin

W XVI Turnieju KGW Województwa Pomorskiego wystartowało 11 drużyn, które w niedzielę w żukowskiej hali widowisko - sportowej walczyły o laur zwycięzcy. Aby wygrać konkurs, należało zdobywać punkty w pięciu konkurencjach. Gorące oklaski zebrały panie za talenty kulinarne, aktorskie i wokalne. W tegorocznej edycji konkursu najwyższą ocenę uzyskało KGW Grabowo, które zdobyło Grand Prix.

Na salę wkroczył kolorowy korowód pań, które reprezentowały 11 kół naszego województwa. Na czele było KGW ze Skowarcza, ubiegłoroczny laureat nagrody Grand Prix 2018. Korowód prowadziła Przodkowska Orkiestra Dęta.

Konkursowe zmagania obejmowały pięć kategorii: przygotowanie tradycyjnego produktu jakim były śledzie marynowane w oleju oraz tablicy edukacyjnej "1918 - 2018 My Polacy". Ponadto gospodynie zaprezentowały pokaz mody - otulona kwiatami, przedstawiły scenkę kabaretową "Kagiewuszki kandydują - program wyborczy na wesoło" i zaśpiewały piosenkę "O mojej mamie".

Widowiskowa, jak zawsze, jest prezentowana przez członkinie KGW moda. Tegoroczny pokaz odbył się pod hasłem "otulona kwiatami". Każda modelka miała na prezentację około minuty. Po pokazach indywidualnych na wybiegu odbyła się wspólna prezentacja modelek, która zakończyła się ogromnymi brawami. Otrzymały je panie m. in. za elegancję, kreatywność, pomysłowość, styl i ogromny wkład pracy.

Jak zwykle dużo humoru wprowadziła scenka kabaretowa pod nazwą "Kagiewuszki kandydują - program wyborczy na wesoło". Zespół "Malwy" z Sierzna szukał kandydatek do pałacu. Prześwietlano CV trzech chętnych kobiet. Wygrały wszystkie kandydatki i tak jak chciały trafiły do pałacu, a konkretnie .... do kuchni.

Natomiast KGW w Borkowie po "prześwietleniu" czterech kandydatek na szefową KGW uznały, że "Na dobrą sprawę żadna się nie nada, może je zmiksować - to jedyna rada". Członkini komisja dodała: "Mamy problem z tak małymi wyborami, to co dopiero z wyborem rządzącego narodami".

Panie z KGW Wąglikowice przygotowały skecz o wyborach wszelakich i to w formie lekkiej satyry z taką puentą: "A za Piłsudskiego było lepiej".

Zabawa była przednia, dlatego też wszystkie drużyny za prezentację skeczów zebrały mnóstwo gromkich oklasków.

- Nasze koło liczy 17 pań. Każda z nich posiada jakieś talenty i to wykorzystujemy w przygotowaniach do turnieju. Najtrudniejsze dla nas było ułożenie piosenki "O mojej mamie". Podobnie było z modą. Panie, które mają zdolności krawieckie uszyły kwiaty i suknię dla modelki, inne członkinie umieszczały kwiaty z materiału na sukience. Jeszcze inna koleżanka zajęła się tekstem scenki kabaretowej. Nie było łatwo, ale sam fakt, że możemy się spotkać, wystąpić i zaprezentować, daje nam sporo satysfakcji - powiedziała nam Irena Kozikowska, przewodnicząca KGW Wąglikowice.

Wszystko to, co panie przygotowały oceniała komisja w składzie: przewodniczący Piotr Hałuszczak oraz członkinie: Ewa Szymańska, Hanna Czapiewska, Małgorzata Polak i Krystyna Narożnik.

Część artystyczną wypełniły występy zespołów Bazuny, Przodkowska Orkiestra Dęta, zespół taneczny Rapsodia oraz wokaliści Iga Pobłocka i Marek Sękowski.

Organizatorami turnieju byli: Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Lubaniu, Wojewódzki Związek Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych, gmina Żukowo oraz oddział terenowy Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa.

Impreza trwała cztery i pół godziny. Nadszedł moment ogłoszenia wyników. Na jednym z banerów był taki napis: " Dziś Grabowo was rozśmieszy i zabłyśnie w blasku fleszy". I tak też się stało, gdyż panie z KGW Grabowo wywalczyły laur zwycięzcy.

Wyniki XVI Turnieju KGW woj. pomorskiego:

Grand Prix Turnieju: KGW Grabowo

Kategoria kulinarna - śledzie marynowane w oleju
I miejsce - KGW Strzepcz
II miejsce - Jazowa

Kategoria prezentacja edukacyjna "1918 - 2018 My Polacy"
I miejsce - KGW "Stowarzyszenie Inspiracja"
II miejsce - KGW Mosty

Kategoria moda - otulona kwiatami
I miejsce - KGW "Malwy" z Sierzna
II miejsce - KGW Mareza

Kategoria scenka kabaretowa - Kagiewuszki kandydują
I miejsce - KGW Borkowo
II miejsce - KGW Lipia Góra

Kategoria piosenka o "Mojej mamie" z inscenizacją
I miejsce - KGW Mikołajczanki
II miejsce - KGW Wąglikowice

L.T.

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.