Trzy złote medale kartuskich zapaśników w Olsztynie

poniedziałek, 29 kwietnia 2019 r., 10:44

W dniach 26 - 27 kwietnia w Olsztynie w sali Uranii spotkali się przedstawiciele różnych stylów i kategorii wiekowych. Na Turnieju o Puchar Warmii i Mazur oraz Ogólnopolskim Turniej Kwalifikacyjnym młodziczek i młodzików złote krążki dla GKS Cartusii wywalczyli Dominika Konkel, Wiktor Zelewski i Paweł Janzen.

W mini-zapasach z trójki zawodników GKS Cartusii, złoto w kategorii 55 kg wywalczył Wiktor Zelewski i jest to jeden z jego większych sukcesów. W tej samej grupie wiekowej w kategorii 38 kg piąte miejsce zdobył Kewin Stencel, a siódmą lokatę zajął Paweł Leik.

W grupie młodziczek wystartowały Dominika Konkel, która w sposób zdecydowany wygrała swoją kategorię 33 kg. Sięgając po złoto uczyniła pierwszy krok do startu w tegorocznych Mistrzostwach Europy. Druga kartuska reprezentantka Paulina Rejter w kategorii 50 kg zajęła miejsce jedenaste.

Najliczniejszą grupą tego turnieju byli młodzicy. Z kartuskiej dziesiątki najlepiej spisał się Paweł Janzen, który w kategorii 85 kg wywalczył złoty krążek. Drugi wynik należy do Eryka Stromskiego.

- Jego trzecie miejsce w kategorii 62 kg to dobry wynik, a jedna dosyć przypadkowa przegrana jest do zniwelowania w następnych zawodach - komentuje klub Cartusii.

O trzecie miejsce na podium otarło się aż trzech zawodników z Kaszub zajmując piąte lokaty. W kategorii 35 kg Oliver Dobka, w kategorii 38 kg Michał Słupeck, a w kategorii 57 kg Noe Wolski.

Pozostałe miejsca zawodników GKS Cartusii:

13 miejsce - Niklas Karol
7 miejsce - Skierka Bartłomiej
10 miejsce - Stencel Kacper, Karczewski Dominik i Leik Kacper

W narożnikach reprezentantów z Kartuz jak zawsze z wielkim zapałem sekundowali trenerzy: Marcin Dobka i Łukasz Konkel. W poniedziałek kadeci wyjeżdżają na OOM, a w dniach 10-11 maja w Kartuzach i Kiełpinie odbędą się LXXXIX Mistrzostwa Polski Seniorów w zapasach w stylu klasycznym.