Julia Gruchała mistrzynią Polski w biegach przełajowych Igrzysk Młodzieży Szkolnej

wtorek, 30 kwietnia 2019 r., 11:58
fot. nadesłane

W piątek 26 kwietnia w Kamionce k. Sandomierza rozegrany został krajowy finał Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Biegach Przełajowych. Julia Gruchała uczennica szkoły Podstawowej w Goręczynie została Mistrzynią Polski na dystansie 1,5 km rocznika 2004.

Jeden z większych sukcesów w swojej rozpoczynającej się karierze sportowej odniosła Julia Gruchała. W pięknym stylu na trudnej i wymagającej leśnej trasie zwyciężając zapewniła swojej Szkole Podstawowej w Goręczynie historyczny sukces na arenie krajowej.

- Prawo startu w imprezie mieli uczniowie reprezentujący swoje szkoły, którzy wywalczyli kwalifikację zajmując czołowe miejsca podczas Finału Wojewódzkiego jaki odbył się trzy tygodnie wcześniej w Człuchowie. Warto podkreślić, że na tej właśnie imprezie biegaczka Akademii Biegowej Kartuzy zajęła drugą lokatę ulegając tylko o rok starszej Reginie Piechowskiej z Borzytuchomia - wyjaśnia trener Akademii Biegowej Kartuzy Karol Nowakowski.

Dodajmy, że kilka tygodni wcześniej ubiegłoroczna Mistrzyni Polski Młodziczek na dystansie 1000 m, wywalczyła tytuł Mistrzowski podczas Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików, które odbyły się 30 marca w Garczynie k. Kościerzyny.

Oprac. SG
Info. Akademia Biegowa Kartuzy

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.