Łąki Łan i Strachy na Lachy gwiazdami tegorocznej Muzy nad Jeziorkiem w Żukowie

wtorek, 30 kwietnia 2019 r., 12:07
fot. MD-Z

Niezwykle interesująco zapowiada się tegoroczna edycja Muzy nad Jeziorkiem w Żukowie. Już 10 sierpnia na tamtejszej scenie wystąpią Strachy na Lachy oraz Łąki Łan. Nie zabraknie też kolejnej odsłony Festiwalu Kolorów i atrakcji co roku towarzyszących imprezie takich jak Strefa Luzu czy Jam Session.

W tym roku Muza nad Jeziorkiem odbędzie się w nowym terminie - w weekend w drugim tygodniu sierpnia (dotąd odbywała się w trzeci weekend). Organizatorzy wychodząc na przeciw oczekiwaniom fanów imprezy zaprosili na tę edycję wyjątkowe gwiazdy - na scenie pojawią się Łąki Łan i Strachy na Lachy.

- Od uczestników poprzednich imprez otrzymywaliśmy liczne prośby i zapytania o te właśnie zespoły. Sami też z przyjemnością je na naszej scenie usłyszymy. Udało się nam zgrać terminy i budżet, dlatego bardzo się cieszymy, że wystąpią w tym roku na Muzie - informuje Aleksandra Rogalewska-Kania, dyrektor Ośrodka Kultury i Sportu w Żukowie.

Strachy na Lachy to zespół stworzony przez założycieli grupy Pidżama Porno - Krzysztofa "Grabaża" Grabowskiego oraz Andrzeja "Kozaka" Kozakiewicza w 2001 roku. Po dwóch lata działalności grupa wydała pierwszy krążek pod nazwą Grabaż i Strachy Na Lachy. Pojawiła się na niej muzyka z pogranicza ska, reggae, folku i rocka. Zespół wydał łącznie osiem albumów. Niemal wszystkie zdobyły statusy "Złotej Płyty". Do najbardziej znanych utworów Strachów należą m.in. "Piła Tango", "Dzień dobry, Kocham Cię", "BTW - mamy tylko siebie" czy "Twoje oczy lubią mnie" .

Łąki Łan to jedna z najbardziej oryginalnych, barwnych i charakterystycznych grup na polskiej scenie muzycznej.W swojej twórczości łączą muzykę elektroniczną, rocka i funk. Twórczość zespołu naznaczona jest przede wszystkim tekstami Paprodziada mówiącymi o zamiłowaniu do Natury. Swoją filozofię przedstawił on w utworze "Lovelock", która jest peanem na cześć Jamesa Lovelocka, który twierdził, że Ziemia działa jak jeden wielki organizm, przystosowany do zmian w taki sposób, by zachować odpowiednie warunki do życia."Paprodziad" podziela to zdanie, a wers z tej piosenki - "Wszyscy jesteśmy jednym organizmem" - często powtarza podczas wywiadów. Zamiłowanie do natury przewija się w wielu piosenkach Łąki Łana m.in.: "Łan pała", "Pola ar" czy "Big baton". Zespół Łąki Łan słynie z niesamowicie energetycznych występów i nie bez powodu są nazywani najlepszym zespołem koncertowym w kraju. Wypracowali swoje niepowtarzalne brzmienie, które cały czas ewoluuje i zaskakuje. Performance Paprodziada i nietuzinkowy sposób prowadzenia koncertów Mega Motyla dopełniają całości tego muzycznego show. W listopadzie 2016 ukazała się czwarta płyta Łąki Łan "Syntonia", którą promują single "Pola Ar" i "Bombaj". Album został nominowany do Nagrody Fryderyk 2017 w kategorii "Album Roku - Alternatywa"

Tak, jak co roku imprezie towarzyszyć będzie Festiwal Kolorów. Podczas koncertów zaplanowano kilka eksplozji. Oprócz dawki dobrej muzyki organizatorzy, tak jak w poprzednich edycjach, zadbali o wiele atrakcji towarzyszących. W tym roku na "Muzie" odwiedzić będzie można Strefę Luzu, Strefę Art, Strefę Jadła i Jam Session. Dostępne będzie też Pole Namiotowe.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.