Wietrzna Majówka na Kaszubach - wydano ostrzeżenia

czwartek, 2 maja 2019 r., 12:04
fot. internet/rzut ze strony IMGiW

Kolejny dzień długiego weekendu majowego przyniósł mniej korzystną aurę. Czwartek na Kaszubach ma upłynąć pod znakiem opadów deszczu i silnego wiatru. Na kolejne dni zapowiada się nawet przymrozki. W związku z prognozami Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie I stopnia.

Zgodnie z prognozami przewiduje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 30 km/h do 50 km/h, w porywach do 85 km/h z zachodu.

W związku z tym Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie I stopnia. Zgodnie z jego treścią, przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia.

- Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Spodziewaj się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwość ich odwołania. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej - czytamy w komunikacie z ostrzeżeniem.

Pogoda na kolejne dni również może być niezbyt sprzyjająca.

- W prognozie zagrożeń na najbliższe 3 dni, oprócz silnego wiatru na północy kraju, z 3/4 i z 4/5 maja prognozowane są przymrozki. W zależności od rozwoju sytuacji meteorologicznej mogą zostać wydane ostrzeżenia - informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Ostrzeżenie o wietrze obowiązuję do czwartku do godz. 20.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.