Zgorzałe. Spłonęła stodoła - możliwe podpalenie

sobota, 4 maja 2019 r., 22:32
fot. AL

Kilka zastępów strażaków walczyo z pożarem, do którego doszło w Zgorzałem. W centrum miejscowości płonęła stodoła. W momencie przybycia pierwszych jednostek straży obiekt cały znajdował się już w ogniu.

Zgłoszenie o pożarze dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Kartuzach otrzymał około godziny 21.20. Po przybyciu na miejsce stodoła znajdowała się już cała w ogniu. Pożarem objęta była powierzchnia 300 m kw. obiektu, spaleniu uległ dach budynku, elementy konstrukcji, znajdujący się wewnątrz sprzęt, słoma oraz drewniane palety.

Straty wstępnie oszacowano na około 50.000 zł, w tym 30.000 zł w budynkach. Wartość uratowanego mienia to około 200.000 zł.

Trwa wyjaśnianie przczyny zaistnienia ognia. Nie wyklucza się podpalenia.

Działania na miejscu zdarzenia trwały nieco ponad sześć godzin, a uczestniczyli w nich strażacy z OSP Zgorzałe, OSP Stężyca, OSP Szymbark, OSP Kamienica Szlachecka, OSP Brodnica Górna, JRG Kartuzy oraz JRG Kościerzyna.

Dodajmy, że ogień zauważyli strażacy, którzy świętowali z okazji swojego patrona św. Floriana w oddalonej o kilkadziesiąt metrów strażnicy.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.