Osiem medali zapaśników Cartusii na Memoriale H. Boreckiego i E. Wojdy w Żukowie

niedziela, 5 maja 2019 r., 08:00
fot. nadesłane

W sobotę 4 maja w Żukowie został rozegrany 25. Memoriał Henryka Boreckiego i Edwarda Wojdy w zapasach w stylu klasycznym w kategorii młodzików. Reprezentacja sekcji zapaśniczej GKS Cartusii Kartuzy zdobyła na nim osiem medali w tym trzy złote.

Henryk Borecki to wielokrotny medalista Mistrzostw Polski, założyciel Moreny Żukowo i twórca jej największych sukcesów zapaśniczych. Edward Wojda to wicemistrz Europy z Berlina w wadze superciężkiej oraz olimpijczyk z Meksyku i Monachium. To właśnie dla upamiętnienia ich działalności zawody noszą takie miano.

Jak zawsze w zawodach nie mogło zabraknąć przedstawicieli GKS Cartusia Kartuzy. Z kartuskiej ekipy złote medale zdobyli - Oliver Dobka w kategorii 35 kg, przełamując passę minimalnych porażek, potwierdził tym samym swoje wysokie możliwości. Wiktor Zelewski, dla którego jest to już kolejny sukces świadczący o ustabilizowaniu jego wysokiej formy oraz Paweł Janzen.

Jedyne srebro dla Cartusii w tym turnieju zdobył w kategorii 38 kg Karol Niklas, meldujący sie na pozycji medalowej po długim czasie. Tuż za nim, na trzecim miejscu uplasował się Michał Słupecki.

Brązowe medale zdobyli: Dawid Konkel, Tomasz Labuda, Robert Kąkol i Dominik Karczewski. Dwa piąte miejsca zajęli: Kamil i Paweł Leik, oczywiście w różnych kategoriach wagowych.

Drużynowo GKS Cartusia Kartuzy zajęła czwarte miejsce na jedenaście zespołów. Startującym w memoriale życzymy podobnych sukcesów jakie odnosili imiennicy tego memoriału.

nadesłane/GKS Cartusia Kartuzy

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.