Maciej Hirsz zwycięzcą Europa Strong Man Cup w Kartuzach

niedziela, 5 maja 2019 r., 22:04
fot. MD-Z

W niedzielne popołudnie Rynek w Kartuzach zmienił się w międzynarodową arenę rywalizacji zawodników o wyjątkowej sile. Do stolicy Kaszub zjechali reprezentanci sześciu europejskich państw. Wraz z kartuzianinem Maciejem Hirszem walczyli o miano najsilniejszego w drugiej edycji zawodów Europa Strong Man Cup.

W niedzielę w Kartuzach po raz drugi odbyły się zawody Europa Strong Man Cup. Do stolicy Kaszub przybyli najwięksi europejscy siłacze i wraz z kartuzianinem Maciejem Hirszem, organizatorem i gospodarzem zmagań, walczyli o miano najlepszego.

Do rywalizacji stanęli Alex Moonen z Holandii, Vidas Blekaitis z Litwy, Reinhard Maier z Niemiec, Konstantin Ilin z Ukrainy, Michael Downey z Irlandii, Ivan Hrogorovskij ze Słowacji oraz reprezentujący Polskę Maciej Hirsz.

Widowiskowe zmagania przyciągnęły spore grono kibiców, którzy energicznie dopingowali zawodników. Strongmani zmierzyli się z pięcioma konkurencjami m.in. spacerem farmera, gdzie dźwigali dwie walizki o wadze 180 kg każda oraz 150-kilogramowe worki. Podrzucali też belkę o wadze 160 kg, biegli z yokiem, podrzucali kule ważące od 120 do 205 kg. W każdej konkurencji zawodnicy mogli zdobyć maksymalnie 7 pkt. W przerwach między kolejnymi zadaniami organizowano konkursy dla publiczności.

Rywalizację ostatecznie zwyciężył reprezentant gospodarzy - Maciej Hirsz, broniąc tym samym tytułu sprzed roku. Na drugiej pozycji uplasował się Vidas Blekaitis z Litwy, a na trzecim Konstantin Ilin z Ukrainy.

Zawodom sędziowali Arkadiusz Makurat, Sławomir Orzeł i Sebastian Miłosz. Imprezę prowadził Piotr Woltman.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.