Pięć podopiecznych UKS BAT Kartuzy z medalami Mistrzostw Polski w Koszykówce Kobiet

poniedziałek, 6 maja 2019 r., 09:26

W dniach od 1 do 5 maja w Ośrodku Sportu w Gdyni odbyły się Mistrzostwa Polski w Koszykówce Kobiet do lat 18. Aż pięć wychowanek UKS BAT Kartuzy zakończyły zawody zdobywając medale.

W finale Mistrzostw Polski w Koszykówce Kobiet do lat 18, który rozgrywany był w obiektach Gdyńskiego Ośrodka Sportu rywalizowały ze sobą osiem najlepszych drużyn w tej kategorii wiekowej. W ścisłym finale znalazły się dwie trójmiejskie drużyny: gospodarz GTK Arka Gdynia i Szkoła Gortata Politechnika Gdańska. Po zaciętym i wyrównanym meczu ostatnia kwarta zdecydowała o zwycięstwie gospodarzy 67 -58 i to drużyna z Gdyni mogła cieszyć się z tytułu Mistrza Polski.

W zespole z Gdyni zagrały dwie wychowanki UKS Bat Kartuzy - Aleksandra Ustowska i Alicja Płotka, natomiast w drużynie z Gdańska - Anna Adamczyk, Agata Piastowska i Dominika Grzenkowicz. Nagrody indywidualne również trafiły do zawodniczek z Kartuz. Anna Adamczyk została wybrana najlepszą zawodniczką w meczu półfinałowym, a na zakończenie finałów otrzymała nagrodę ,,Najlepsza zawodniczka Pomorza '' ufundowaną przez prezesa Pomorskiego Związku Koszykówki. Drugą wychowanką nagrodzoną indywidualnie została Aleksandra Ustowska, która została wybrana do ,,Pierwszej piątki turnieju finałowego''.

Aleksandra Ustowska, Alicja Płotka, Anna Adamczyk, Agata Piastowska i Dominika Grzenkowicz to kolejne wychowanki kartuskiego klubu, które w tym sezonie wraz ze swoimi drużynami wywalczyły medale Mistrzostw Polski. Przypomnijmy, że Kinga Potraca wraz ze swoim klubem Enea AZS AJP Gorzów Wielkopolski w lutym, w kategorii do 22 lat wywalczyła brązowy medal Mistrzostw Polski.

W dniach od 15 - 19 maja w Sierakowicach młode koszykarki UKS Bat Kartuzy, walczyć będą w finałach Mistrzostw Polski w Koszykówce Kobiet do lat 16.