Wkrótce rusza rozbudowa Szkoły Podstawowej nr 2 w Kartuzach

poniedziałek, 6 maja 2019 r., 13:02
fot. nadesłane/UM Kartuzy

Na ten moment społeczność Szkoły Podstawowej nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Kartuzach czekała od lat. Za około tydzień powinna ruszyć rozbudowa placówki. Szkoła zyska m.in. dziewięć nowych sal lekcyjnych i kotłownię gazową. Inwestycja kosztować będzie niespełna sześć milionów złotych.

W poniedziałek, burmistrz Kartuz Mieczysław Gołuński podpisał umowę na rozbudowę, przebudowę i nadbudowę kartuskiej "Dwójki". Do przetargu na to zadanie stanęły trzy przedsiębiorstwa. Najkorzystniejszą ofertę złożyła firma Ecozet z Kalisk Kościerskich. Inwestycja kosztować będzie około 5,96 mln zł.

Warto zaznaczyć, że całe przedsięwzięcie podzielono na cztery etapy. Przetarg obejmował dwa pierwsze. Ujęto w nich m.in. budowę nowej kotłowni gazowej, przebudowę istniejącej sali gimnastycznej, wykonanie jej nadbudowy i rozbudowy. Dzięki temu w szkole pojawi się łącznie dziewięć nowych pomieszczeń lekcyjnych, w tym nowoczesne pracownie do biologii, fizyki i chemii.

W kolejnych etapach powstać ma nowa, ogromnie wyczekiwana hala sportowa, jednak termin rozpoczęcia tej części prac nie jest jeszcze znany.

- W tym momencie trudno nam dokładnie określić, kiedy będziemy mogli przystąpić do realizacji trzeciego i czwartego etapu, w którym planujemy budowę nowej hali sportowej. W związku z reformą systemu oświaty, a także obowiązkiem zapewnienia miejsc w oddziałach przedszkolnych dzieciom od lat trzech, w wielu placówkach borykamy się z brakiem wystarczającej ilości sal. Czeka nas wiele inwestycji oświatowych, w związku z tym w pierwszej kolejności zależało nam na tym, by zrealizować najpilniejsze potrzeby. Przed nami jeszcze m.in. rozbudowa szkoły w Brodnicy Górnej. Przygotowaliśmy też strategię rozwoju oświaty w gminie i nad tym dokumentem pochylimy się wspólnie z radnymi, by razem wypracować najlepsze rozwiązania - powiedział Mieczysław Gołuński, burmistrz Kartuz.

Inwestycja ma zostać ukończona w sierpniu 2021 r., tak by we wrześniu przyszłego roku uczniowie zaczęli już naukę w nowych salach.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.