Alarmy bombowe w szkołach ponadgimnazjalnych

wtorek, 7 maja 2019 r., 08:07
fot. AL

We wtorkowy poranek służby otrzymały informację o możliwości podłożenia ładunku wybuchowego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Przodkowie. Z placówki ewakuowano pedagogów. Przed godziną 8. podobne wiadomości napłynęły także ze szkół w Sierakowicach i kartuskich szkół średnich. Na miejscu działają służby.

Drugi dzień egzaminów maturalnych dla abiturientów nie rozpoczął się szczęśliwie. Aż do pięciu szkół średnich w powiecie kartuskich dotarły we wtorkowy poranek wiadomości o podłożeniu w placówkach materiałach wybuchowych.

- Mogę potwierdzić, że w pięciu szkołach średnich wszczęto alarmy bombowe. Na miejscu działają policjanci wraz ze strażakami - mówi asp. Piotr Gdaniec z Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach.

Informacje o podłożeniu ładunków wybuchowych do szkół wysłano mailem. Alarmy obowiązują w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Przodkowie, Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Sierakowicach, Zespole Szkół Technicznych w Kartuzach, Zespole Szkół Ogólnokształcących w Kartuzach oraz Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Kartuzach.

Jak udało nam się dowiedzieć, egzamin maturalny z matematyki rozpoczęto we wszystkich placówkach.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.