Nowy - Cyfrowy Teletronik

Nowa usługa, nowe kanały, nowe niższe ceny

sobota, 6 grudnia 2008 r., 10:23
Prezes Adam Stachecki prezentuje nową ofertę Telewizji Kablowej "Teletronik" Prezes Adam Stachecki prezentuje nową ofertę Telewizji Kablowej "Teletronik" fot. pio

Od 8 grudnia br. Telewizja Kablowa "Teletronik" uruchomi nową usługę dla swoich klientów - Cyfrowy Teletronik. Będzie ona oferowała dostęp w wersji cyfrowej do kanałów już oferowanych oraz wielu nowych. Dostępna będzie również paczka programów premium - Canal PLUS oraz programy w jakości HD.

Telewizja cyfrowa jest dostępna dla klientów Telewizji Kablowej "Teletronik", korzystających z pakietu platynowego. W pakiecie podstawowym cyfrowej oferty znajdzie się kilkadziesiąt podstawowych programów w jakości cyfrowej, z funkcją EPG (elektroniczny przewodnik po programach) oraz z dźwiękiem przestrzennym. Ponadto pojawią się nowe programy filmowe, sportowe, muzyczne i dla dzieci. Między innymi będą to: AXN, AXN Crime AXN Science Fiction, SPORT CLUB, Sport Club PLUS, TRAVEL CHANNEL, JIAM JAM, TVP SPORT, program erotyczny HUSTLER, który emitowany będzie wyłącznie w nocy oraz wiele innych.

- Kończy nam się miejsce w telewizji analogowej, a jest duże zainteresowanie innymi stacjami - oznajmił Adam Stachecki, prezes Telewizji Kablowej "Teletronik". - Nie chcieliśmy zmuszać klientów do korzystania ze wszystkich stacji, dlatego postanowiliśmy, że nowe programy w większości pojawią się w ofercie cyfrowej.

Zaletą cyfrowej telewizji jest głównie znakomita jakość obrazu i dźwięku oraz funkcja EPG, która działa jak gazeta telewizyjna. Umożliwia ona przeglądanie do tygodnia wprzód, jakie programy będą emitowane.

Od 8 grudnia firma Teletronik uruchomi dodatkowo dwa rozszerzone pakiety telewizji cyfrowej. Jeden z nich oferuje gamę programów CANAL PLUS (w tym dwa programy w jakości HD), zaś drugi - pakiet HD (m.in. TVP HD, TVN HD, FILMBOX HD).

- Decydując się na telewizję cyfrową klient otrzymuje od nas urządzenie SET TOP BOX z kartą dekodującą - powiedział Adam Stachecki. - Takie urządzenie podłączamy do telewizora poprzez wejście Euro lub wejście HDMI (dla programów HD). Klient nie musi już posiadać własnej anteny satelitarnej, aby mieć dostęp do programów cyfrowych. - Na chwilę obecną mamy podpisaną umowę z kilkudziesięcioma stacjami, ale cały czas ofertę będziemy rozszerzać - dodał dyrektor Telewizji Kablowej "Teletronik". - Mamy nadzieję, że skrystalizuje się ona do końca stycznia. Do końca lutego proponujemy klientom odbiór pakietu podstawowego telewizji cyfrowej w cenie promocyjnej 15 zł, który docelowo będzie kosztował 29,90 zł.

Jak poinformował Adam Stachecki, w telewizji analogowej do świąt również pojawi się kilka nowych stacji: FILMBOX, MOVIES 24, AXN, TV Religia, TVN CNBC Biznes, Zone Reality, AXN. Programy te będą dostępne również w podstawowym pakiecie cyfrowym. Cena za odbiór telewizji analogowej nie ulegnie zmianie, mimo pojawienia sie wielu nowych programów.

Tańszy internet

Od 8 grudnia łącze internetowe 2 Mbit/s jest tańsze o 15 zł i będzie kosztować 65 zł.

- Planujemy również w najbliższym czasie wprowadzić ofertę 4 Mbit/s - poinformował Adam Stachecki. - Powinna ona być dostępna od stycznia.

Tańsze rozmowy telefoniczne niż w innych sieciach

- Od około roku mamy dostępną usługę telefonia stacjonarna - powiedział dyrektor TVK Teletronik. - Przez pierwszy rok klienci poznawali, jak ona działa i szybko się do niej przekonali. Obecnie odnotowujemy coraz więcej podłączeń, ponieważ jest to o wiele tańsze rozwiązanie zarówno dla osób, które dużo korzystają z telefonu jak i dla tych, którzy dzwonią sporadycznie. Rozmowy wewnątrz sieci TVK Teletronik wynoszą tylko 3 gr/min. Spotkałem się z wieloma opiniami, że dzięki tej telefonii rachunki naszych klientów spadły nawet o połowę. Istnieje również możliwość zachowania starego numeru telefonu - dodał.

Nowa siedziba Teletronik

TVK Teletronik przed końcem lutego przeniesie się do nowej siedziby, która będzie mieścić się przy ulicy Kościerskiej 10B w Kartuzach.

- Będziemy mieli tam lepsze warunki lokalowe - oznajmił Adam Stachecki. - Ponadto jesteśmy w trakcie budowy nowego studia nagrań, które będzie mieściło się w Kiełpinie. Od stycznia nasz program lokalny z wiadomościami będzie emitowany trzy razy w tygodniu - w poniedziałki, środy i piątki. Godziny pozostają bez zmian.

Piotr Borycki

Moim zdaniem wyłączenie bez zawiadomienia paru ulubionych kanałów ,jest po prostu świństwem i pokazaniem,gdzie się ma klientów.Wydaje mi się,że ta firma jest już tak zadufana w sobie,albo że przejęła styl pracy z filmów Barei z epoki póżnego Gierka...
Maximus69   piątek, 30 listopada 2012 r., 10:32
btw, obraźliwym może to być dla ludzi, których po prostu nie stać, a ja takich znam, więc zastanów się nad tym co piszesz na forum publicznym
BuBu   poniedziałek, 8 grudnia 2008 r., 09:11
SUper... mnie to bardzio odpowiada i napewno zmianiam na cyfrówke.. a wywody o 5 zł co to za argument.. nie no nie róbmy z siebie idiotów co...??
Lentil   poniedziałek, 8 grudnia 2008 r., 08:55
heh.. czyli standard zawitał do kartuz...
Konto usunięte 14   niedziela, 7 grudnia 2008 r., 13:30
informowali prędzej
BuBu   niedziela, 7 grudnia 2008 r., 11:56
Fajnie sie czyta, ale pewnie w Sierakowicach ta oferta nie będzie dostępna;/ale ja myślę, że oni powinni jeszcze popracować nad obsługą klienta.... i zapomniałem dopisać: ciekawy jestem czy zapłacili państwo swoim pracownikom zaległe pensje...
rmt08411   sobota, 6 grudnia 2008 r., 23:51
Kolega WK jakiś wybitnie krytyczny jest :) Już nie przesadzajmy co do tego kto prowadzi TV, przecież to nie CNN, szału nie musi być. Co do cyfrówki: jak do tej ceny 29 zł doliczymy pakiet platynowy (42 zł), dzierżawę dekodera (co najmniej 10 zł) i fakt, że wolimy pakiet HD (pewnie kolejne +10 zł) w efekcie mamy telewizję za 91 zł. Na jeden odbiornik. Troszke drogo. Troszke bardzo. Mówiąc szczerze samo 29 zł (za HD wraz z dekoderem) mogłbym z bólem przełknąć, jeśli oferta ciekawa, ale tak... to ...
mieszkaniec   sobota, 6 grudnia 2008 r., 23:06
I jeszcze powiem jednNo moze to nie bedzie ladne ale ta Pani co prowadzi TV Teletronik jakos malo wystrzalowa jest Pani Ania byla super Oczywiscie z zasady Kobiet nie krytykuje tylko podziwiam ale te pania podziwiam jakos slabo Pani Ania miala urok i wdziek i ladny glos A teraz jakos takie to blade wystraszone Ta telewizja a nie ta Pani bo ja Kobiet nie krytykuje tylko podziwiam
WK   sobota, 6 grudnia 2008 r., 20:34
Za Comedy Central też się wkur****. Lubiłem sobie czasami dla relaksu włączyć. Ostatnio odpalam i filmbox Idź Pan w ch*** z taką promocją.
ukryty   sobota, 6 grudnia 2008 r., 16:04
Taniej czyli drozej ale jak sie bedzie wciskac kit ze cos jest tansze mimo ze drozsze to idiota to kupi.Fajna ta oferta.Dadza mi za 10 zeta na miesiac pudelko zebym sobie odbieral cyfrowke.Po 5 latach za to pudelko bede mial zaplacone 600 pln i bede placil dalej,Nie no ok przeciez dalej jestem idiota no nie? Acha za ten cyfer bede bulil okolo 38 zeta,a jak bede chcial miec HD to pewnie wiecej o 10. Czyli taniej? No tak ale zapomnialem ,ze to oferta monopolisty dla idioty. A za zabranie comedy ...
WK   sobota, 6 grudnia 2008 r., 14:56