Nowy - Cyfrowy Teletronik

Nowa usługa, nowe kanały, nowe niższe ceny

sobota, 6 grudnia 2008 r., 10:23
Prezes Adam Stachecki prezentuje nową ofertę Telewizji Kablowej "Teletronik" Prezes Adam Stachecki prezentuje nową ofertę Telewizji Kablowej "Teletronik" fot. pio

Od 8 grudnia br. Telewizja Kablowa "Teletronik" uruchomi nową usługę dla swoich klientów - Cyfrowy Teletronik. Będzie ona oferowała dostęp w wersji cyfrowej do kanałów już oferowanych oraz wielu nowych. Dostępna będzie również paczka programów premium - Canal PLUS oraz programy w jakości HD.

Telewizja cyfrowa jest dostępna dla klientów Telewizji Kablowej "Teletronik", korzystających z pakietu platynowego. W pakiecie podstawowym cyfrowej oferty znajdzie się kilkadziesiąt podstawowych programów w jakości cyfrowej, z funkcją EPG (elektroniczny przewodnik po programach) oraz z dźwiękiem przestrzennym. Ponadto pojawią się nowe programy filmowe, sportowe, muzyczne i dla dzieci. Między innymi będą to: AXN, AXN Crime AXN Science Fiction, SPORT CLUB, Sport Club PLUS, TRAVEL CHANNEL, JIAM JAM, TVP SPORT, program erotyczny HUSTLER, który emitowany będzie wyłącznie w nocy oraz wiele innych.

- Kończy nam się miejsce w telewizji analogowej, a jest duże zainteresowanie innymi stacjami - oznajmił Adam Stachecki, prezes Telewizji Kablowej "Teletronik". - Nie chcieliśmy zmuszać klientów do korzystania ze wszystkich stacji, dlatego postanowiliśmy, że nowe programy w większości pojawią się w ofercie cyfrowej.

Zaletą cyfrowej telewizji jest głównie znakomita jakość obrazu i dźwięku oraz funkcja EPG, która działa jak gazeta telewizyjna. Umożliwia ona przeglądanie do tygodnia wprzód, jakie programy będą emitowane.

Od 8 grudnia firma Teletronik uruchomi dodatkowo dwa rozszerzone pakiety telewizji cyfrowej. Jeden z nich oferuje gamę programów CANAL PLUS (w tym dwa programy w jakości HD), zaś drugi - pakiet HD (m.in. TVP HD, TVN HD, FILMBOX HD).

- Decydując się na telewizję cyfrową klient otrzymuje od nas urządzenie SET TOP BOX z kartą dekodującą - powiedział Adam Stachecki. - Takie urządzenie podłączamy do telewizora poprzez wejście Euro lub wejście HDMI (dla programów HD). Klient nie musi już posiadać własnej anteny satelitarnej, aby mieć dostęp do programów cyfrowych. - Na chwilę obecną mamy podpisaną umowę z kilkudziesięcioma stacjami, ale cały czas ofertę będziemy rozszerzać - dodał dyrektor Telewizji Kablowej "Teletronik". - Mamy nadzieję, że skrystalizuje się ona do końca stycznia. Do końca lutego proponujemy klientom odbiór pakietu podstawowego telewizji cyfrowej w cenie promocyjnej 15 zł, który docelowo będzie kosztował 29,90 zł.

Jak poinformował Adam Stachecki, w telewizji analogowej do świąt również pojawi się kilka nowych stacji: FILMBOX, MOVIES 24, AXN, TV Religia, TVN CNBC Biznes, Zone Reality, AXN. Programy te będą dostępne również w podstawowym pakiecie cyfrowym. Cena za odbiór telewizji analogowej nie ulegnie zmianie, mimo pojawienia sie wielu nowych programów.

Tańszy internet

Od 8 grudnia łącze internetowe 2 Mbit/s jest tańsze o 15 zł i będzie kosztować 65 zł.

- Planujemy również w najbliższym czasie wprowadzić ofertę 4 Mbit/s - poinformował Adam Stachecki. - Powinna ona być dostępna od stycznia.

Tańsze rozmowy telefoniczne niż w innych sieciach

- Od około roku mamy dostępną usługę telefonia stacjonarna - powiedział dyrektor TVK Teletronik. - Przez pierwszy rok klienci poznawali, jak ona działa i szybko się do niej przekonali. Obecnie odnotowujemy coraz więcej podłączeń, ponieważ jest to o wiele tańsze rozwiązanie zarówno dla osób, które dużo korzystają z telefonu jak i dla tych, którzy dzwonią sporadycznie. Rozmowy wewnątrz sieci TVK Teletronik wynoszą tylko 3 gr/min. Spotkałem się z wieloma opiniami, że dzięki tej telefonii rachunki naszych klientów spadły nawet o połowę. Istnieje również możliwość zachowania starego numeru telefonu - dodał.

Nowa siedziba Teletronik

TVK Teletronik przed końcem lutego przeniesie się do nowej siedziby, która będzie mieścić się przy ulicy Kościerskiej 10B w Kartuzach.

- Będziemy mieli tam lepsze warunki lokalowe - oznajmił Adam Stachecki. - Ponadto jesteśmy w trakcie budowy nowego studia nagrań, które będzie mieściło się w Kiełpinie. Od stycznia nasz program lokalny z wiadomościami będzie emitowany trzy razy w tygodniu - w poniedziałki, środy i piątki. Godziny pozostają bez zmian.

Piotr Borycki

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.