Chwaszczyno. Ulice Lisia i Dobrzewińska w Chwaszczynie otwarte

wtorek, 7 maja 2019 r., 12:25
fot. nadesłane

Zakończyły się prace budowlane dróg w Chwaszczynie. Oficjalnie otwarto ul. Lisią i ul. Dobrzewińską. W uroczystym przecięciu wstęgi udział wzięli: wojewoda pomorski Dariusz Drelich, starosta Powiatu Kartuskiego Bogdan Łapa, burmistrz gminy Żukowo Wojciech Kankowski, przewodniczący Rady Miejskiej Witold Szmidtke, sołtys Chwaszczyna Aleksandra Nosel oraz Tomasz Aleksandrowicz i Dariusz Aleksandrowicz z firmy Triada Augusto.

- Cieszę się, że możemy dziś oficjalnie otworzyć oczekiwaną przez mieszkańców tej części Chwaszczyna inwestycję. Razem możemy realizować większe zadania, a ta inwestycja to właśnie przykład dobrej współpracy samorządu gminy z administracją rządową i przedsiębiorcami - mówił Burmistrz Wojciech Kankowski.

Wartość robót budowlanych to prawie 2,5 mln zł, z czego 750 tys. zł pochodzi z dofinansowania z budżetu państwa w ramach Rządowego Programu na rzecz Konkurencyjności Regionów poprzez Wsparcie Lokalnej Infrastruktury Drogowej.

- Dróg potrzebnych, łączących strategiczne miejsca jest sporo i cieszę się, że właśnie ten wniosek o dofinansowanie został rozpatrzony pozytywnie. Jestem przekonany, że zmianę najbardziej odczują mieszkańcy tego regionu - mówił wojewoda pomorski Dariusz Drelich.

Inwestycja polegała na wykonaniu nawierzchni asfaltowej na ul. Dobrzewińskiej na odcinku około 169 metrów oraz nawierzchni z kostki betonowej na ul. Lisiej na odcinku około 506 metrów. W ramach zadania wykonano również jednostronny chodnik, oświetlenie drogowe, kanalizację deszczową oraz przebudowano sieć teletechniczną i energetyczną.

Wykonawcą prac była firma Elgrunt. Koszt dokumentacji pokryła firma Triada Augusto wraz z Jerzym Kluszczyńskim, mieszkańcem Chwaszczyna. Po oficjalnym przecięciu wstęgi drogę poświęcił proboszcz parafii pw. św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza, ks. Piotr Gruba.

Oprac. L.T.

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.