Kolejne interwencje w związku z alarmami bombowymi w szkołach

środa, 8 maja 2019 r., 11:39

W środowy poranek służby ponownie postawiono w stan gotowości w związku z alarmami bombowymi w szkołach. Zgłoszenia dotyczyły głównie szkół ponadgimnazjalnych, choć interweniowano też w szkołach podstawowych.

Przypomnijmy, że dzień wcześniej, we wtorek w godzinach porannych służby powiadomiono o podłożeniu ładunków wybuchowych w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Przodkowie, Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Sierakowicach, Zespole Szkół Technicznych w Kartuzach, Zespole Szkół Ogólnokształcących w Kartuzach oraz Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Kartuzach. Wszystkie obiekty dokładnie sprawdzono, ładunków nigdzie nie wykryto. Kilkanaście godzin później nadeszły kolejne zgłoszenia.

Jak informuje Marek Szwaba, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kartuzach, we wtorek około godz. 21.30 straż otrzymała zgłoszenie o ładunkach w SP nr 1 w Sierakowicach. Niespełna godzinę później wpłynęło zgłoszenie dotyczące tamtejszej szkoły ponadgimnazjalnej, a kilkanaście minut potem w Przodkowie.

Kolejne informacje o rzekomych ładunkach wpłynęły w środę rano. Po godzinie szóstej szóstej sprawdzono ZST w Kartuzach, około godz. 7 ZSO nr 2 na Os. Wybickiego, a około godz. 8.30 ZSZiO na Wzgórzu. Każde zgłoszenie służby musiały zweryfikować.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.